Online Yarışmalara Katılarak Para Kazanmak

Günümüzde internet ağları bize günlük çalıştığımız işlerden daha fazla para kazandırma seviyesine geldi. İş dünyasının online şekilde ilerlediği şu zamanlarda size online yarışmalara katılarak nasıl para kazanabileceğiniz anlattık. Hazırsanız başlayalım.

1- Deneme, Hikâye ve Makale Yarışmaları

Online şekilde para kazanabileceğiniz en iyi yarışma kategorilerinin başında yazı dünyası geliyor. Her ay onlarca bağımsız ya da bağımlı kurum ve kuruluşlarca online deneme, hikaye ve makale yarışmaları düzenleniyor. Bu yarışmaların düzenlenme yönergesi ise şöyle: Öncelikle katılabileceğiniz yarışmaları belirlemek üzere online sistemde bir araştırma yapmanız gerekiyor.

Araştırmalarınız sonucunda onlarca serbest ya da konulu yarışma bulabilirsiniz. Bu yarışmalardan kendi özelliklerinize uygun olanı belirledikten sonra yazma işlemine geçebilirsiniz.

Genelde belirli kelime sayısında ve puntoda yazmanız gerektiğinde yazım yönergelerini dikkatlice okumanız gerekir. Ardından yazınızı belirtilen şekilde başvurudaki adres göndererek yarışmaya katılım sağlayabilirsiniz.

2- Fotoğraf Yarışmaları

Diğer yarışma kategorimiz ise fotoğraf yarışmaları. Fotoğraf çekmek için güzel ve geniş bir bakış açısıyla beraber profesyonel fotoğraf çekme cihazına sahip olmanız gerekiyor. Eğer ikisine de sahip olduğunuzdan eminseniz fotoğraf yarışmalarına katılabilirsiniz.

Yılın belli dönemlerinde gerçekleşen bu yarışmalar için internette ufak araştırmalar yapabilir ve önceki kazanan fotoğrafları inceleyerek daha geniş bir bakış açısı geliştirebilirsiniz. Bu yarışma kategorisi ne kadar kolay gibi görünse de katılımın yoğun olmasından dolayı elinizden gelenin en iyisi için birçok fotoğraf çekmeniz gerekir.

3- Proje Yarışmaları

Geldik yaratıcılığınızı ve bilginizi en çok konuşturmanız gereken yarışma kategorisine. Proje yarışmaları alanınıza göre belirtilen sorunların çözümüne yönelik projeler geliştirmenizi gerektiren yarışma türleridir. Bu yarışmaların konu ve içerik kapsamı çok geniş olduğundan bilgi olarak tam bir yetkinlikte olmanız gerekir. Bu tarz yarışmalara grupça ya da bireysel olarak katılma imkânınız vardır. Yarışmalara katılabilmek için gündemi takip etmeli ve alanınıza ait yarışmaların başvuruları açıldığında ön kayıt yaptırmalısınız. Ardından seçeceğiniz alana ait projeyi yarışmanın son katılım tarihine kadar hazırlamanız ve teslim etmeniz gerekir. Bu tarz yarışmalarda genelde online bir şekilde sunum yapmanız da gerektiğinden projenizin sunumunu da hazırlamalısınız.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir