En İyi 10 Android Telefon Markası

1.Samsung


Samsung,13 Ocak 1969 tarihinde Güney Kore’nin Suwan kentinde Lee Byung-chul tarafından kurulmuştur. 2009 yılından günümüze kadar en büyük teknoloji şirketlerinden biri olmuştur. Samsung, tasarım konusunda en iyi android telefon markalarından biridir. Samsung, çıkardığı telefonlarla dikkatleri üzerine çekiyor.
Maddi bakımdan uygun olduğu için insanlar genelde Samsung marka telefonlara yöneliyor ama tek yönelim sebebi maddiyat değil. Samsung cep telefonları, ileri düzeyde bir işlemciye sahip ve bu durum sonucunda hız konusunda ileri düzeyde olduğunu görüyoruz.
Kamera konusunda da neredeyse en iyi denilebilecek bir marka. Samsung telefonların sahip olduğu ekran özellikleri, görüntü kalitesi ve uzun zamanlı tecrübesi açısından insanların dikkatini çekiyor. Sağlam olması ve teknik açıdan sunduğu seçeneklerle de her anlamda en iyiler arasına giriyor.

Huawei


Huawei,15 Eylül 1987 tarihinde Çin’in Shenzhen kentinde Ren Zhengfei tarafından kurulmuştur. Çok uluslu olan bu marka, 2012 yılında en büyük cihaz üreticisi konumuna gelmiştir. Çin’in başarısı olan bu marka gelişime daima inanıyor ve bunun için büyük yatırımlar yapmaya devam ediyor. Huawei telefon konusunda çok iddialı.
Yüksek ses kalitesiyle, müzik severlere kendini göstermeyi başarıyor. Görselliğe önem verenleri renkli ve asil tasarımlarla karşılıyor. Kamera lensleri konusunda tecrübeli olması, alıcılarına güven veriyor. Kırıldığında bozulduğunda başına herhangi bir şey geldiğinde kasko karşılığında size yeni telefon verebiliyorlar bu durumda da gözleri üstüne çekmeyi başarıyor.

Xiaomi


Xiaomi, 6 Nisan 2010 tarihinde Çin’in Pekin kentinde Yingu Mansion tarafından kurulmuştur. İnsanların Xiaomi telefonlara yönelim nedeni, genelde fiyatı oluyor. Piyasadaki çoğu telefonlarla aynı özellikleri taşımasına rağmen daha uygun fiyatlı olduğunu görüyoruz. Bunun sebebi ise reklamlara çok fazla para harcamaması, büyük yatırımlar yapmaması oluyor. Bu nedenle fiyatıyla ben buradayım diyor. Gelişmiş ara yüzüyle yani Mi sürümü gelişmiş özelliklere sahip. Süper canlı duvar kâğıtları da bilinen olumlu özelliklerinden biri.
Güncelleme desteği sayesinde eski telefonlar yeni çıkan Xiaomi telefonlara ayak uyduruyor. Xiaomi telefonunuz kırıldığında yeni parça almak istediğinizde parçalarının da uygun fiyatlı olduğunu görebiliyorsunuz. Kamera özelliğinde de canlılık ön planda. Genel olarak çok büyük şeyler aramayanların tercih ettiği bir telefon markası.

OPPO


OPPO ,2004 yılında Çin’in Donggugan kentinde Tony Chen ve Chen Mingyong adlı iki insan sayesinde kurulmuştur. Oppo özellikle de çağımızın önem verdiği fotoğraf kalitesi konusuna parmak basan bir marka. OPPO 40 tan fazla ülkede yer alıyor. OPPO şovunu işlemcisiyle veya ram ile değil de kamera özellikleriyle yapıyor.
Bu sebeple de genelde fotoğraf kalitesine önem verenler OPPO marka telefonları tercih ediyor. Bu aralar sahalarda çok fazla görülen bir telefon. Yeni sürümlere ayak uyduruyor. Teknik servis açısından olumlu düşünceleri toplayan bir telefon.

Casper


Casper, 1991 yılında yeni üniversite mezunu olan üç Türk genç Altan Aras Fakılı, Ali İhsan Daşkın, Yalçın Yıldırım sayesinde Türkiye’nin İstanbul şehrinde kurulmuştur. Casper markasının telefonları, genelde şık tasarımıyla rastlanmayan temalar işaretler ve widgetlarıyla dikkat çekiyor. Genelde oyun severlerin kullandığı bu telefon. Ayrıca hız seviyesi, uzun süreli şarj tüketimi, depolaması da ön planda olan bu marka fiyatının da uygun olması ile de en fazla satın alınan telefonlar arasında.

General Mobile


General Mobile, 2005 yılında Türkiye’nin İstanbul şehrinde Sebahattin Yaman sayesinde kurulmuştur. Yerli markamız olan General mobile fiyatının özelliklerini fazlasıyla karşılayan bir telefon. Ne çok iyi ne çok kötü. Her özelliği orta seviyede bir telefon. Servis özellikleri bakımından da ihtiyaçları karşılıyor. Fiyat açısından da gayet uygun telefonlar üretiyor. Gözü yükseklerde olmayan insanların tercih edebileceği bir telefon markası.


VIVO


VIVO 2009 yılında Çin’in Donggugan kentinde Duan Yongping ve Shen Wei adlı iki insan sayesinde kurulmuştur. Vivo bataryasıyla bilinmekte. Parçaları çok fazla bulunmuyor. Ama fiyat performansı gayet iyi. Türkiye sınırlarının içine yeni giren bu telefon keşfedilmeyi bekliyor. İşlemcisi, kamerası, ram gibi özellikleri ihtiyaçları karşılar nitelikte. Renkli tasarımları ve diğer telefonlardan farklı temalarıyla dikkat çeken bir telefon olduğu görülmekte.


8.Lenovo


Lenovo, 1 Kasım 1984 tarihinde Çin’in Pekin kentinde Liu Chuanzhi sayesinde kurulmuştur. Fiyat konusunda en iyi seçeneklerden biri olan Lenovo, batarya konusunda gayet iyi. Depolama konusunda sıkıntı çekmeyeceğiniz bir telefon.
Bunların dışında duvar kâğıdı seçeneğinin bol olduğu bir telefon markası. Ayrıca güvenlik önlemlerine de gayet önem veriyor. Fiyat performansını fazlasıyla karşılayan telefonlar arasında.

Vestel


Vestel,1984 yılında Türkiye’nin Manisa şehrinde Asil Nadir tarafından kurulmuştur. Kamera konusunda ihtiyacın fazlasını karşılıyor bu markanın telefonları. Sürümü gayet ileri düzeyde olan Vestel telefonlar sayesinde sürümünüz karşılamıyor gibi sorunlarla karşılaşılmıyor. Fiyatları da ucuzdan biraz pahalı düzeyde.


10.Sony


Sony, 7 Mayıs 1946 tarihinde Japonya’nın Tokyo şehrinde Akio Morita ve Masaru Ibuka adında iki insan tarafından kurulmuştur. Yüksek kalitesi olan sahip olan Sony pek rastlanmayan tasarımları bünyesinde barındırıyor. Genelde sağlamlığı, uzun ömürlü kullanımı ve kamera kalitesi ile dikkat çekiyor. Fiyat konusunda da gayet uygun. Her anlamda ihtiyaç karşılar düzeyde olduğu görülüyor.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir