daire

Bir şey her dört yılda bir ortaya çıktığında, bazı garip ve vahşi batıl inançlar, inançlar ve gelenekler. Artık gün söz konusu olduğunda, bunlar genellikle – her zaman olmasa da – evlilik teklifleriyle, özellikle de soruyu ortaya çıkaran kadınların olduğu tekliflerle ilgilidir. Bunu göz önünde bulundurarak, dünyanın dört bir yanından en tuhaf artık yıl gelenekleri ve ilginç geleneklerden bazıları.

 Mutlu kadın siyah erkek arkadaşı gece boyunca bir barda teklif. Arka planda insanlar var. "Width =" 1200 "height =" 800 "data-recalc-dims =" 1

iStock

İrlanda Merkezine göre, bu gelenek Aziz Patrick'den Aziz Patrick'e şikayet ettiğinde kadınların "erkeklerin önerebilmesi için çok uzun süre beklemek zorunda kaldıkları". Böylece kadınlara her dört yılda bir işleri kendi ellerine almaları için bir gün – artık bir gün – verildi. Ve İskoçya'da, kadınların sadece "kırmızı bir kombinezon" giymeyi teklif etmeleri gereken bir kuraldı – bilirsiniz, eğer etrafta dolaşanlardan birine sahipseniz.

"width =" 1200 "height =" 800 "data-recalc-dims =" 1 ” />

deposundaki kadın deri eldivenler

iStock

Ne yazık ki, erkekler için bu konudaki seçimlerinin bir bedeli var – eğer bir kadının artık günde teklifini kabul etmemeye karar verirlerse. Conde Nast Traveler 'e göre, birçoğu İskoçya Kraliçesi Margaret ' un 1288 yılında bir para cezası teklifini reddeden erkeklerden bir yasa çıkardığını iddia ediyor. Danimarka'da bu para cezası 12 eldivendi, bu kadının parmağında bir nişan yüzüğü eksikliğini gizleyecek kadar yeterli olması gerekiyordu.

Kore geleneksel kumaş "width =" 1200 "height =" 800 "data-recalc-dims =" 1 mağazasında yuvarlanıyor

iStock

Bir teklifi reddeden erkekleri cezalandırmaya çalışan tek ülke Danimarka değil. Victoria Williams'a göre ' Dünyadaki Yaşam Gümrüklerini Kutlamak ' e göre, bir kadının sıçrama gününde önerisini reddeden herhangi bir Finlandiyalı erkeğe " etek ".

 şeritler halinde süslenmiş huş ağacı "genişlik =" 1200 "yükseklik =" 850 "veri-recalc-dims =" 1

iStock

Almanya'da, bahar tatili Mayıs Günü arifesinde, genç bir çocuğun gecenin ortasında gizlice gelmesi geleneği sevdiği kızın evinin kapısında – Liebesmaie olarak da bilinen – şeritlerle kaplı küçük bir huş ağacı. Ancak artık bir yıl olduğunda işler değişir ve Almanya'daki kızlar ezilme kapısının önünde süslü bir huş ağacı bırakma fırsatına sahiptir.

Kızarmış domuz paça eriştesi "width =" 1024 "height =" 767 "data-recalc-dims =" 1 ” />

Shutterstock

Tayvan, artık yıl gelenekleri söz konusu olduğunda romantik ilişkilere odaklanmıyor. Onların yerine ebeveynleri temel alıyor. Declan Lyon 'un Daha Sonra Yaşamınızın Süresi ' e göre, Tayvan'da evli kızların artık yıl boyunca ebeveynlerine domuz trotter eriştesi sunmak için geri dönmesi gelenekseldir . Neden? Görünüşe göre bu onlara “sağlık ve servet” diler.

[Fransızca=üstte"width="1200"height="800"data-recalc-dims="1olanbirgazeteokuyanadam” />

iStock

La Bougie du Sapeur ilk kez 1980'de yayınlanan ve sadece dört yılda bir yayınlanan komik bir Fransız gazetesidir. tüm zamanların en az yayınlanan gazetesidir. Adı, artık günde doğan eski bir Fransız çizgi roman karakterinden gelen "sapper'ın mumu" anlamına gelir. NPR'ye göre, kağıt her yayınlandığında yaklaşık 150.000 kopya satıyor ve Fransa'daki günlük gazetelerin çoğunu geçiyor.

Ahşap bir masa üzerinde oturan kelepçe çifti "width =" 1200 "height =" 800 "data-recalc-dims =" 1 ” />

iStock

1948'de, Illinois, Aurora kadınları, erkek egemen şehir konumlarını ele geçirerek cinsiyetçi artık gün gelenekleri olduğunu düşündüklerine karşı bir tavır aldı. Belediye başkanı, itfaiye şefi ve polis memuru gibi. Bu işlerin sağladığı güçle ne yaptılar? Evli olmayan erkekleri "bekar olma suçu" nedeniyle tutukladı Time dergisi. Ve geçmişte gerçekleşen daha garip şeyler için, Tarih Görüşünüzü Değiştirecek 30 Çılgın Gerçek'e göz atın.

 Annesi sabah elele Asyalı kadın yeni doğan bebek ve güneş ışığı kapatın. Sevimli küçük kız üç haftalık. Sağlık, bakım, aşk, ilişki kavramı. "Width =" 1200 "height =" 800 "data-recalc-dims =" 1

iStock

29 Şubat'ta doğduğunuzda, otomatik olarak yalnızca artık günde doğanlardan oluşan özel bir kulübe girersiniz. 1997'de başlayan Atılım Yıl Günü Bebekler Derneği, Facebook aracılığıyla bağlantı kurar ve hatta artık gün haberleri ve olayları gönderir.

artık gün partisi flamalar "width =" 1200 "height =" 800 "data-recalc-dims =" 1 ” />

Shutterstock

1988'den bu yana, New Mexico ve Texas'ın yatılı bir şehri artık gün doğanlar için bir doğum günü festivali attı. Anthony, Texas ve Anthony, New Mexico şehirlerindeki işbirlikçi kutlama, ikamet eden ve artık yıl bebeği tarafından önerildi – Mary Ann Brown ve başka hiçbir şehir düzenli olarak benzer bir olaya sponsor olmadığından, valiler her eyalet Anthony'ye "Dünyanın Artık Yıl Başkenti" ilan etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here