Ron Wimberly’nin Own Kendi Sözleriyle Siyah Tarihi ’

amazon.com üzerinden

Bu harika sanat kitabı, pop sanat ve Angela Davis, Ice Cube, Shirley Chisholm, çan kancaları ve diğerleri gibi siyah sanatçıların ve aktivistlerin çizgi roman tarzı portrelerini içeriyor. Kitap, seçilen her siyah sanatçı veya armatür için seçilmiş bir alıntı içeren bir dizi portre sahiptir. Jimi Hendrix sayfası, hepsi gibi, kendi sözlerini yakalar: “Çok fazla değişiklik oluyor, ama şimdi tüm bu değişikliklerin bağlanma zamanı.” Wimberly’nin tarzı tarih boyunca siyah ikonların ve liderlerin bilgeliğini, gücünü ve dehasını yakalar. İnsan Hakları döneminin kahramanlarını tekrar ziyaret etmenizi sağlayan ilham verici filmlere göz atın.

‘Ben Senin Zencin Değilim’

David Buchan / Variety / REX / Shutterstock

Raoul Peck’in alkışlanan belgeseli mutlaka görülmeli. Yazar Jame’in Baldwin’in bitmemiş elyazmalarından birine dayanıyor, ancak Amerika tarihi boyunca ırkçılığa ışık tutuyor. Baldwin, Sivil Haklar döneminde yaşadı ve yazdı ve film, Martin Luther King Jr., Malcolm X ve Medgar Evers gibi arkadaşlarıyla ve müttefikleriyle deneyimlerini araştırıyor. Samuel L.Jackson, Baldwin'in yükselen aklının bu güçlü portresini ve yaşadığı ve yazdığı zamanı anlatıyor. Büyük bir etkisi olan önemli bir tarih dersi. Göremezsiniz ve hareketsiz kalırsınız. Kareem Abdul-Jabbar’ın en sevdiği kitapları inceleyin — Baldwin listeyi yaptı!

Zora Neale Hurston’un Eyes Gözleri Tanrı’yı İzliyordu

ABC-TV / Kobal / REX / Shutterstock

1937'de yayınlanan Hurston’un romanı Amerikan edebiyatı ve Harlem Rönesansı’nın bir şaheseridir. Kahraman Janie Crawford'un acı veren aşk hayatını takip eder, ancak basit melodram ve gönül yarası aşar. Janie’nin yolculuğu, siyah kadınların deneyimindeki gücü ve saygınlığı gösteriyor. Hurston, yaşamı boyunca tanınmayan aşırı sanatı gösteren özgünlük ve lirizm ile yazıyor. Şimdi bir deneyin. Üzgün ​​olmayacaksın. İşte tüm zamanların en güçlü kadın edebi karakterleri.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here