Disney World ve Disneyland var ve dünya çapında Disneyland Paris dahil dört uluslararası Disney tema parkı ve tesisi var. Ama sadece Disney Cruise Line misafirleri için özel bir ada olduğunu biliyor muydunuz?

Castaway cay "width =" 1024 "height =" 683 "data-original- /> Matt Stroshane / Courtesy Disney

“Paylaştığımız o kadar çok şey var ki, farkında olmanın zamanı geldi: Sonuçta küçük bir dünya.” Öyleyse şarkı sözlerini Disneyland’ın ikonik filmi olan Küçük Dünya yolculuğuna çıkarın. 1966'da açıldığından bu yana “Şimdiye Kadar Gelen En Mutlu Yolculuk” olarak adlandırıldı, ancak Karayipler veya Bahama yolculukları yapan Disney Cruise Line konukları, en mutlu gezinin, Disney'in kendi özel adası olan Castaway Cay'e götürdüğünden emin olabilirler. Bahamalar.

1. Castaway Cay'in kendi postanesi var

Tatilde bir arkadaştan kartpostal almak eğlencelidir – ve Castaway Cay postanesinden bir posta almak daha da özeldir. Turkuaz renkli küçük binadan gönderilen postalar, özel bir posta damgası ve Castaway Cay'e özgü Bahamalar pullarıyla işaretlenmiştir.

2. Castaway Cay 5K'yı çalıştırmak için bir atlet olmanıza gerek yok

En az on yaşında olan tüm Disney Cruise Line konukları, günün erken saatlerinde Castaway Cay'de günün erken saatlerinde düzenlenen ücretsiz 5K'ya girebilirler. Eğlenceli parkurun 3,1 mil uzağında herhangi bir baskı olmadan koşabilir, koşabilir veya yürüyebilirsiniz. Adanın bir çok görmek ve mükemmel resim tropikal manzarasının tadını çıkarmak için harika bir yoldur. Ayrıca yarışın özel bir hatırası olarak bir sertifika ve madalya da alırsınız. Tekrarlayan koşucular, Disney'in madalyanın her yıl değiştiği ayrıntılara dikkat etmesinden memnun olacaktır. Disney gezisinde hangi “ekstraların” paraya değeceğini (hangilerinin işe yaramadığını) öğrenin.

3. Castaway Cay çevre dostudur

kazazede macerası "width =" 1024 "height =" 680 "data-original- /> Courtesy Disney

Disney güzel adasının korunmasını çok ciddiye alıyor ve konuklar adanın bozulmamış olduğunu fark edecekler. Disney Cruise Line mürettebat üyeleri adadaki nesli tükenmekte olan deniz kaplumbağası yuvalarını izliyor ve koruyor ve araştırmacılar bölgedeki mercan resiflerinin sağlığını iyileştirmek için çalışıyorlar. Disney'in adanın doğal güzelliğini korumaya ve karbon ayak izini azaltmaya çalışmasının bir başka yolu güneş panelleri kullanmaktır; bunlar sahne arkası alanlarında sahne arkası olduğundan çoğu konuk onları görmeyecek.

4. Yemekler bol

Birçok yönden, ada, seyir deneyiminin bir uzantısıdır, bu da yiyeceklerin bol olduğu ve seyahatinizin fiyatına dahil olduğu anlamına gelir. Cookie’nin barbekü büfesinde, lahana salatası ve fasulye gibi tüm tarafların yanı sıra sosisli sandviç ve patates kızartması gibi çocuk dostu seçeneklerle klasik barbekünün tadını çıkarabilirsiniz. Vegansanız veya herhangi bir özel diyet ihtiyacınız varsa, sadece personele sorun; mecbur olmaktan çok mutlular.

5. Serenity Bay yetişkinler için cennettir

Disney sihirli gemi "width =" 1024 "height =" 683 "data-original- /> Matt Stroshane / Courtesy Disney

Disney gemilerinde olduğu gibi Castaway Cay'de biraz huzur ve sessizlik arayanlar için sadece yetişkinlere özel bir bölge olan Serenity Koyu var. Ana plaja yaklaşık bir mil uzaklıkta yer alan bu, yetişkinlerin yanı sıra sahil şezlongları, iki kişilik hamaklar ve hatta bir masaj için gidilecek yerdir. Yedekte çocukları olanlar küçükleri adanın gözetim altındaki çocuk kulübü Scuttle Cove'a park edebilirler. Disney yolculuklarının yetişkinlere sunduğu tüm yollar şunlardır.

6. Castaway Cay defalarca ödül kazanır

Castaway Cay, 2018'de Cruise Kritiği 'En İyi Cruise Line Özel Adası' Kruvazörlerin Seçimi Ödülü'nü üst üste üçüncü kez onurlandırdı. Castaway Cay, Castaway Cay'i iki kez ziyaret eden yolculuklar için “fan sohbeti” olan “çift dalış yolculukları” nı seçen tekrarlanan Disney kruvazörleri arasında da favori.

7. Ada göründüğünden daha küçük

kazazede cay "width =" 1024 "height =" 683 "data-original- /> David Roark / Courtesy Disney

Adada yapacak çok şey var ki, birçok konuk, sadece 3,1 mil uzunluğunda ve 2,2 mil genişliğinde, 1000 dönümlük bir alan olduğunu öğrendiğinde şaşırıyor. Daha da şaşırtıcı mı? Disney adanın sadece yüzde beşinin geliştiğini bildiriyor. Yine de, yedekte çocuklarınız ve plaj eşyalarınız olduğunda gezinmek çok şey olabilir, bu yüzden adanın etrafında ücretsiz servis vardır. Ardından, Disney Cruise Line çalışanlarının size söylemeyeceği 18 sır için okumaya devam edin.

8. Artık sadece bu değil!

Ağustos 2019'da Disney, Bahamalar: Deniz Feneri Noktası'nda başka bir özel kaçamak geliştireceğini duyurdu. Eleuthera adasında bulunan Animal Kingdom'ın arkasındaki Imagineer Joe Rohde bunu tasarlayacak. Bununla birlikte, inşaat 2022 veya 2023'e kadar tamamlanmayacak, bu nedenle Castaway Cay kesinlikle şu an olması gereken yer.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here