çemberinin

Kraliçe Elizabeth ve Prens Charles'ın hiç bu kadar sıcak olmadığını söyledi anne-oğul ilişkisi. Genç bir kraliçe olarak, Majesteleri, Charles büyürken, kraliyet görevini birçok kez ebeveynlik üzerine koymak zorunda kaldı ve yetişkin yaşamları boyunca sürdüğü söylenen ikisi arasında bir mesafeyi teşvik etti. Prenses Diana döneminde, Kraliçe kendini "Galler Savaşı" na hakem buldu ve en büyük oğlunun tiyatroda eşleştiğinde ne tür bir hükümdar olacağı konusunda endişeleri olduğu bildirildi. Ancak son birkaç ayın olayları – en önemlisi Jeffrey Epstein skandalıyla sonuçlandı Prens Andrew resmi kraliyet görevlerinden ve Charles'ın "Megxit" te gezinme rolünden "uzaklaşıyor" — Tüm bunları değiştirdi.

Bir saray içeriden biri bana, "Charles kaos sırasında istikrarlı güçtü. Onu halletmekte mükemmeldi ve şimdi sadece onunla başa çıkıyor. Majesteleri Galler Prensi parlak bir kral yapacak. "

Şimdi 71, Charles nihayet annesinin kesin onay mührünü almış gibi görünüyor – 93 yaşındaki Kraliçe'nin kraliyet gözlemcilerinin "geçiş dönemi" dediği sırada kendisine birçok görev verdiği bildirildi. Kraliçe, sözde en sevdiği oğlu Andrew'un kraliyet listesinden kesilmesi gerektiğine karar verdiğinde, Charles, Saray duvarlarının arkasında bir güç kaymasının çarpıcı bir işareti olan belirleyici bir oy kullandı.

Charles mirasçı olduğu zaman sadece üç yaşındaydı, yani tahta daha önceki herhangi bir Galler Prensi'nden daha uzun süre yükselmeyi bekliyor. Hayatını annesinin gölgesinde geçirerek, son yıllarda Kraliçeyi yurtdışında (artık uluslararası seyahat etmediği için) ve Buckingham Sarayı'ndaki çeşitli resmi görevlerde temsil eden son yıllarda çok daha görünür bir rol üstlenmiştir.

Prens Harry ve Meghan Markle'dan aylar önce, Ocak ayında kraliyet ailesinin "kıdemli" üyeleri "olarak geri adım atacakları çarpıcı duyurularını yaptılar, Harry Kuzey Amerika'da ikinci bir ev sahibi olmanın babası. Galler Prensi bu fikri hemen karıştırmasa da, ilerlemeden önce iyi düşünülmüş bir plan istiyordu. Ancak Harry, kötü bir şekilde geri tepen bir hareketle işleri hızlandırmak için büyükannesiyle konuşmaya karar verdi. Charles'ın ortaya çıkan gücünün bir gösterisinde, saray mensupları onun etrafında bir son koşmayı düşündüklerini durdurabildiler. Harry ve Meghan'ın kararı hakkında haberler çıktığında Charles, annesinin Sussexlerin geleceği hakkında "Megxit" ile sonuçlanan zirve danışmanıydı.

Kraliyet yazarı Nigel Cawthorne Express'e söylediği gibi, Harry ve Meghan'ın HRH başlıklarını kullanmayacakları şartı da Kraliçe'nin değil Charles'ın istediği bir işaretti atamayı kraliyet ailesinin herhangi bir üyesinden uzaklaştırın. Cawthorne bunu "kraliyet görevlerini yerine getirmeden SAİK stillerini hala kullanan tüm kraliyetlere bir uyarı" olarak nitelendirdi.

"Galler Prensi, monarşiyi modernize etmek ve düzene koymak anlamına geliyor. Bu çok şey açıklığa kavuşturuldu." "Son üç yılda, Kraliçe'nin aile üzerindeki etkileri nedeniyle bu değişiklikleri yapma konusunda bazı isteksizlikler olabilir, ancak Charles'ın monarşinin geleceğini güvence altına alma kararını anlar ve destekler."

Yine de, Kral III. Charles'ın saltanatı oldukça uzaktadır. Kraliçe'nin 95 yaşında emekli olacağı söylentilerine rağmen, tarihçi ve kraliyet biyografisiyle Newsweek için Robert Lacey ile konuştuğumda, bana "Kraliçenin emekli olma arzusu veya yetkilerini ihlal edebilecek birini görevlendiremezse atama "

Başka bir deyişle, Charles'ın resmi olarak görevlendirilmesinden önce biraz zaman geçmesi muhtemeldir. Ama en azından şimdi Kraliçe ona güveniyor. Ve Prince Charles'ın geçmişi hakkında daha fazla bilgi için, Prince Charles'ın Unuttuğunuz En Tartışmalı Anlarına göz atın.

Diane Clehane New York'ta yaşayan bir gazeteci ve Imagining Diana ve Diana: Tarzının Sırları'nın yazarıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here