circle

Başka kimsenin size ne söylediği önemli değil, kurgusal karakterleri yas tutmak tamamen sorun değil. İzlediğiniz film işini yaptıysa, kaliteli bir zaman geçirdiğiniz bir kişi – veya kişiler veya hayvan veya animasyonlu hayali arkadaş olarak sabırsızlıkla izlemek imkansızdır. Aşağıdaki yürek parçalayıcı film ölümleri oturmak zor ve unutmak daha da zor. İster klasik bir çocuk filminde, ister büyük bütçeli bir süper kahraman filminde ya da mahkum bir romantizmde yer alıyorlar, kalp atışlarınızı çekecekler ve dokularınıza ulaşacaksınız. Duyguları yeniden yaşamak için okumaya devam edin, ancak ileride bazı ciddi spoiler var, bu yüzden dikkatli olun.

 Görev Koşulları "width =" 1200 "height =" 675 "data-recalc-dims =" 1

IMDB / Paramount Pictures aracılığıyla görüntü

Bu 1983 gözyaşı damgası, yalnızca Emma Greenway'den sonra çözülen karmaşık bir anne / kız ilişkisi etrafında dönüyor ( Debra Winger ) terminal kanser teşhisi konur. Yıllarca süren şüphe uyandırdıktan sonra, Emma annesiyle barış yapar ( Shirley MacLaine ) ve büyükleri zaten onları terk ettiği için öfkeli olan iki genç çocuğuna veda eder. Emma'nın ölüm sahnesinin kendisi sözsüzdür. Kocası onun yanında uyurken, odanın her yerinden annesiyle bir görüş alışverişinde bulunur ve onlara ve sadece onlara ait bir sırrı paylaşır.

Yenilmezler: Oyunsonu "genişlik =" 1200 "yükseklik =" 632 "veri-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / Walt Disney Studios Sinema Resimleri ile Görüntü

Robert Downey Jr.'ın Tüm Marvel Sinematik Evrenini başlatan Tony Stark , bu yüzden hikayesinin sonunun destansı olması uygun. Endgame'de, Tony, kızı Morgan'ı kaybedeceğinden ( Lexi Rabe ) kaybetmeye korktuğu için sonunda geçmişi değiştirmeye ve isteksiz davranmaya isteklidir. zaman içinde geri dönme ve dünya nüfusunun yarısını silen "çıtçıt" ı geri alma görevi. Gerekli Sonsuzluk Taşlarına sahip olan eldiven, normal bir insanın kullanması için çok uçucudur, bu nedenle Tony, dünyasının restorasyonuna ek olarak ölümü anlamına geleceğini bilerek yapar. Fakat sevgili Pepper'ı ( Gwyneth Paltrow ) dinlenebileceğini söyleyene kadar gitmez. Film, yas tutan Demir Adam'a dokunduğu tüm insanlarla ve MCU'nun vaftiz babasının kendisinden hareketli bir holografik mesajla bitiyor. Seni de 3000 seviyorum,

Titanik "genişlik =" 1200 "yükseklik =" 704 "veri-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / Paramount Pictures üzerinden görüntü

Kapıya sığabileceğine inansanız da inanmasanız da muhtemelen Jack Dawson'ın ölümünde bir gözyaşı döktünüz. ( Leonardo DiCaprio ), Kate Winslet'in Gül doğduğu ayrıcalıklı dünyayı reddetmek ve aslında hayatını yaşamaya başlamak için ilham veren çocuk. Jack bunu geldiği gibi hayatı alarak ve macerayı kucaklayarak yapar, bu yüzden donmuş bedeninin okyanusa batmasını izlemek çok yıkıcıdır – bu büyük macera çok yakında.

Beth March Little Women "genişlik =" 1200 "yükseklik =" 800 "veri-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / Sony Pictures ile Yayınlanan Görüntü

Bu kurgusal ölüm, Arkadaşlar ]. Louisa May Alcott'un romanının en üzücü unsuru, aynı zamanda Greta Gerwig'in 2019 filmi de dahil olmak üzere hikayenin her bir uyarlamasının en üzücü kısmıdır. Beth ( Eliza Scanlen ), en nazik ve en içerikli Mart kız kardeşi, bu dünya için çok saf ve asla kızıl ateşli bir çocukluk maçından tam olarak kurtulmuyor.

Bambi "genişlik =" 1200 "yükseklik =" 889 "veri-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / Walt Disney Home Entertainment aracılığıyla görüntü

Şanslar oldukça iyi, bu hatırlayabileceğiniz ilk film karakteri. Bambi en travmatik sahnesiyle onlarca yıldır çocukları korkutuyor: Bambi'nin annesi bir avcı tarafından vuruldu ve genç geyiği ormanda yalnız bıraktı. Ekrandan çıkması bunu kolaylaştırmaz. Av tüfeği patlaması seyirciye ne olduğundan şüphe etmeden bırakır.

 Dizüstü Bilgisayar "width =" 1200 "height =" 801 "data-recalc-dims =" 1

IMDB / New Line Cinema

Bir işçi sınıfı çocuğu ( Ryan Gosling ) ve varlıklı bir kız (19459009) hakkında aşk hikayesi ] Rachel McAdams ) 'da ortaya çıkan The Notebook aslında filmin açılış sahnesindeki iki yaşlıya ait. Yaşlı Nuh ( James Garner ), demansı anılarını aldığından karısı Allie'ye ( Gena Rowlands ) geçmişlerini anlatıyor. Birbirlerine ne olduklarını hatırladığı parlak bir an var, ama çabuk bitti. Filmin sonunda, çiftin uykusunda öldüğü ve hala el ele tutulduğu keşfedildi.

Coco "width =" 1200 "height =" 500 "data-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / Walt Disney Studios Motion Resimleri

[1945900001] İzleyici onunla buluştuğunda gerçek, Héctor ( Gael García Bernal ) zaten öldü, ama bu Pixar müzikali ilk başta ölümü hakkında bazı önemli bilgileri saklıyor. Genç Miguel ( Anthony Gonzalez ) Héctor'un sadece Ölüler Diyarı üzerinden rehber olduğuna inanıyor, burada büyük büyük büyükbabası ünlü müzisyen Ernesto olduğunu düşündüğü adamdan bir nimet almayı umuyor. de la Cruz ( Benjamin Bratt ). Ancak Ernesto'nun şarkı yazarı ortağı Héctor'un (Miguel'in gerçek ) atalarını zehirlediğini ve çalışmalarını çaldığını öğrenir. Héctor, karısını ve kızını varsaydıkları gibi terk etmemişti. Neyse ki, Miguel'in yardımıyla, yaşayanlar ve ölüler hafızasını düzeltebilirler.

Forrest Gump "width =" 1200 "height =" 674 "data-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / Paramount Pictures üzerinden görüntü

Benjamin Buford "Bubba" Blue'nun ( Mykelti Williamson ) bizim beklenmedik kahramanımız Forrest'in tek ölümü değil Gump ( Tom Hanks ) olağanüstü hayatı boyunca tanıklık eder – ama kesinlikle en şiddetlidir. Forrest'i karides işine girmeye ikna ettikten sonra Bubba, eylemde öldürüldüğü Vietnam'da yanında savaşır. Forrest, Bubba'yı son bir veda için göreceli güvenliğe taşıyabilir ve "Eve gitmek istiyorum", Bubba'nın "en iyi arkadaşı" na son sözleridir. Forrest, karides teknesi kaptanı haline gelip şirketine daha sonra orta menzilli bir aile restoran zinciri tarafından taşınacak bir isim vererek ona haraç öder, bu da kökenini hatırladığınızda biraz yapışkantır.

Plajlar "genişlik =" 1200 "yükseklik =" 803 "veri-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / Walt Disney Studios Motion Pictures üzerinden görüntü

Bir sebepten dolayı daha tuhaf bir klasik. Plajlar C.C. Bloom ( Bette Midler ) ve Hillary Whitney ( Barbara Hershey ), hayatları boyunca birkaç kez ayrılan ve birbirlerine dönüşen çok farklı güçlere ve çok farklı hayallere sahip iki kadın. Ne yazık ki, Hillary'ye ciddi bir kalp problemi teşhisi konduğunda kısa sürede kesilir ve zamanında nakil yapılamaz. Birbirlerinin hayatlarının sevgisi olduklarını kanıtlayan C.C. Hillary'nin kızını evlat edinir ve ardından konser sırasında kendisine haraç öder, Hillary'nin her iki çocukken de şarkılarını duyduğu ilk şarkıyı seslendirir: "Aşkın Şanı."

[1945983] Serenity "width =" 1200 "height =" 510 "data-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / Universal Pictures üzerinden görüntü

Bu 2005 kaybını bir Firefly hayranına getirin ve muhtemelen size hala " yakında." Joss Whedon TV dizisi bu dünya için uzun sürmedi, sadece tek bir sezon sürdü. Ancak sadık hayranları, Kaptan Mal Reynolds'u ( Nathan Fillion ) bulan uzun metrajlı bir spin-off için yeterli ilgi olmasını sağladı ve ekibi hala Tam Nehri'ni korumaya çalışıyor ( Summer Glau [19459010)]), bir zihin okuma hükümet varlığı. Hoban "Wash" Washburne, Alan Tudyk tarafından canlandırıldı, mürettebatın sevimli pilotu, bu yüzden bir Reaver gemisi tarafından mızraklandığında yıkıcı ve şok edici.

Marleyy "width =" 1200 "height =" 794 "data-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / 20th Century Fox ile görüntü

Bir köpek filmi izliyorsanız, genellikle köpeğin ölümünde sona ereceğini varsayabilirsiniz. (Ve olmasa bile, kendinizi en kötüsüne hazırlamak en iyisidir!) Bu, bu filmin dayandığı hit anıların okuyucuları için bir sürpriz değildi, ancak hepsini ekranda oynatmak daha da kötü. En azından filmin yanlış davranan sarı laboratuvarı uzun, dolu bir hayat yaşıyor ve insan ailesi tarafından seviliyor. Ne olursa olsun, Marley'nin nihayet uykuya daldığı sahne en az üç doku meselesidir.

Logan "width =" 1200 "height =" 801 "data-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / 20th Century Fox ile görüntü

Logan diğer X-Men filmlerinden farklıdır. Hugh Jackman franchise'da son kez Wolverine olarak ortaya çıkıyor ve karaktere yapılan bu acımasız, kasvetli veda hiçbir yumruk çekmiyor. Bu alternatif zaman çizelgesi filminde, fanlar da Patrick Stewart'ın Charles Xavier'ini kaybediyor, ancak gözyaşlarının çoğu insanüstü iyileştirme güçleri yavaşlayan Logan'a ayrıldı. DNA'sı tarafından yaratılan ve bir kız olarak görmeye gelen genç bir mutant olan Laura'yı ( Dafne Keen ) savunmaktan ölüyor. Filmin son sahnesi Laura'nın "X" yapmak için geçici mezarında çarmıhı döndürdüğünü gösteriyor

 Hatırlanacak Bir Yürüyüş "width =" 1200 "height =" 792 "data-recalc-dims =" 1

IMDB / Warner Bros aracılığıyla görüntü

Defter gibi, bu genç ağlama da Nicholas Sparks ] Roman. Vaiz Mandy Moore ve bir vaizin kızı ve okul oyunuyla birlikte zorlandıklarında aşık olan popüler bir kötü çocuk olarak Shane West 'u canlandırıyor. Moore'dan Jamie, ilişkilerinin başlarında lösemi olduğunu ve kötüleştiğinde Landon ondan evlenmesini ister. Jamie yazmadan önce son bir yaz birlikte geçirirler. Hikayeyi daha da dokunaklı kılan Sparks, Hatırlanacak Bir Yürüyüşün 2000 yılında kanserden ölen kız kardeşinden esinlendiğini ortaya çıkardı.

Lion King "genişlik =" 1200 "yükseklik =" 674 "veri-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / Walt Disney Studios Motion Resimleri

Evet, Aslan Kral temelde Hamlet. Ancak Hamlet'te, izleyicilerin, kralın izdihamda ölümüne çarptırılmasını izlemek zorunda değiller. Mufasa'nın ( James Earl Jones ) zamansız bir şekilde sona eren kötü kardeşi Scar ( Jeremy Irons ) 'nin işlenişi, ancak Simba ( Jonathan Taylor Thomas [1945909] ] ve Matthew Broderick ) suçu taşıyan – Scar'ın ıssız imparatorluğunu devirmek için Pride Rock'a dönene kadar. Sadece izleyici genç izleyicileri korkutmak için yeterlidir, ancak Simba'nın babasının cansız bedenini canlandırmaya çalışırken gördüğü herkes unutmak zordur.

 Neverending Story "width =" 1200 "height =" 803 "data-recalc-dims =" 1

IMDB / Warner Bros üzerinden görüntü

Bu 1984 çocuk odaklı fantezi filmi, özellikle genç kahraman Atreyu'nun ( Noah Hathaway ) sadık bataklıklarında sadık arkadaşı olan atı Artax'ı kaybeder. Beyaz at, acımasız bataklık tarafından hızla boğulur ve Atreyu'yı perişan bırakır. Neyse ki, sonunda yeniden bir araya geliyorlar, ancak Artax'ın geçici ölümü görülemez.

Green Mile "width =" 1200 "height =" 780 "data-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / Warner Bros.

Stephen King romanından yola çıkılarak The Green Mile Paul Edgecomb'un (Tom Hanks) ölümle ilgilenmeyi bekleyen adamlara bakan diğer gardiyanları denetlediği ölüm sırasında. Bunların arasında, zihinsel engelli ve yanlış cinayetten hüküm giymiş diğer dünya güçleri olan John Coffey ( Michael Clarke Duncan ) yer almaktadır. Onu masumiyetine inanacak kadar iyi tanımaya geldikten sonra, Paul hala John'un infazını denetlemeli, bu sırada adam kafasını örtmemeyi talep ediyor, çünkü karanlıktan korkuyor.

Yukarı "genişlik =" 1200 "yükseklik =" 675 "veri-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / Walt Disney Studios Motion Resimleri üzerinden görüntü

Pixar'ın Up 'un ilk 10 dakikası herkesin gözyaşı kanallarını test edecek. Carl'ın ( Ed Asner ) ve karısı Ellie'nin ( Elizabeth Docter ) uzun ve genel mutlu yaşamının, ilk çocukken bağlandıkları andan itibaren bir montajı. Yoğun bir merak ve keşif sevgisini paylaşıyorlar, ancak Paradise Falls'a rüya gezilerini bırakmaya devam ediyorlar. Daha büyük yaşlarında, Carl sonunda onu almayı planlıyor, ancak Ellie hastalanıp gitmeden önce vefat ediyor. Carl'ı eski evlerini balonlarla donatmaya ve orada uçmaya iten anısı, Wilderness Explorer'ın kaçak yoluna aldırmayın.

My Girl "width =" 1200 "height =" 675 "data-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / Columbia Pictures üzerinden görüntü

Vada Sultenfuss ( Anna Chlumsky ) bu yaz aylarında çok fazla değişiklik geçiriyor yaş filmi tasvir ediyor. 11 yaşındaki annesinin ölümü üzerine suçluluk duyduğu süreçleri (Vada doğduktan hemen sonra öldü), babasıyla bağ kurar, ilk ciddi aşkını alır ve ilk öpücüğünü tatlı ve geeky en iyi arkadaşı Thomas J. ( Macaulay Culkin ). Ama Thomas J., Vada'nın kaybettiği ruh halini bulmak için kendi başına dışarı çıkarken, yanlışlıkla bir arı yuvasını tekmeleyerek ve ölümcül bir alerjik reaksiyonu tetiklediğinde bir deneme daha var. Vada, çocuğun cenazesinde yıkılır ve görebilmesi için gözlüklerini tabut içinde ona ihtiyaç duyduğunu söyleyerek.

Hedwig "genişlik =" 799 "yükseklik =" 1200 "veri-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / Warner Bros aracılığıyla görüntü.

[1945900001] Hogwarts Savaşı'nda ve ona yol açan olaylarda birçok kayıp var, ancak Harry Potter'ın ( Daniel Radcliffe ) güvenilir baykuş Hedwig, zorlu bir baykuştur. Tamamen masum – bir parça teminat hasarı, gerçekten – ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı Harry'yi teyzesinden ve amcasının evinden güvenliğe çırpmaya çalışırken öldürme lanetinden etkilenmeyi hak etmiyor. Zavallı çocuk zaten ona çok sayıda insanı yas tuttu ve Hedwig yarada sadece tuz.

 Terabithia Köprüsü "width =" 485 "height =" 325 "data-recalc-dims =" 1

IMDB / Walt Disney Studios Motion Pictures üzerinden görüntü

Sevgili çocuk kitabının 2007 uyarlaması konuya sadık kalıyor. Komşular ve sınıf arkadaşları Jess ( Josh Hutcherson ) ve Leslie ( AnnaSophia Robb ) kendi icat ettikleri Terabithia evreninde hayatlarının yüklerinden kaçıyorlar. gerçek hayatta olamaz. Ancak hayal güçleri onları tam olarak koruyamaz. Leslie'yi cömertçe cömert bir öğretmenle ( Zooey Deschanel ) bir geziden çıkardıktan sonra, Jess'in Leslie'nin Terabithia'ya gitmek için öldüğünü ve aşağıdaki derede boğulduğunu öğrenmek için eve döner. Babası, Leslie'nin onu sevdiğini ve hepsinin onun için iyi bir arkadaş olduğu için minnettar olduğunu söyleyerek Jess'in acısını hafifletmeye çalışır. Leslie'nin onuruna Jess, kız kardeşini Terabithia'yı onunla yönetmeye davet eder.

 Yıldızlarımızdaki Hata "width =" 1200 "height =" 793 "data-recalc-dims =" 1

IMDB / 20. Yüzyıl Tilkisi ile Görüntü

Hazel Grace ( Shailene Woodley ) ve Augustus Waters ( Ansel Elgort Kanser hastası destek grubunda tanışır, ondan daha sağlıklıdır. Tabii ki, drama kuralları, iki tutuklu gencin sonunda yer değiştireceğini belirler. Gus, Hazel ile en sevdiği yazar arasında yurtdışında bir toplantı düzenleyene kadar, kanserinin intikam aldığını söylemek için bekler. Kalbi kırılmış olsa da Hazel, kendisi ve en yakın arkadaşları Isaac ( Nat Wolff ) onun için yaşayan bir cenaze törenine ev sahipliği yaptığında anlamlı bir veda eder.

Brokeback Mountain "width =" 1200 "height =" 781 "data-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / Odak Özellikleri ile Görüntü

Önyargı ve cinsiyetlerinin beklentileri onları gerçekten bir arada tutmamalarına rağmen, kovboylar Jack Twist ( Jake Gyllenhaal ]) ve Ennis Del Mar ( Heath Ledger ) bir koyun gütme işi sırasında tutkulu bir ilişkiye düştükten sonra asla birbirlerini geçemezler. Jack, kendileri için bir hayat çıkarabileceklerine inanan daha fazla şey için iten kişidir, ancak Ennis, babasının büyüdüğü kasabasında dövülen iki eşcinsel erkeğin anlattığı bir hikayeyle perili. Jack'in öldüğünü, filmin doğasını belirsiz bıraktığını ancak Ennis'in en kötüsünü üstlendiğini öğrenen bir kartpostalla öğrenir ve gömleklerinin ikisini Jack'in dolabında bir arada asılı bulduğunda kederine verir.

Moulin Rouge "genişlik =" 1200 "yükseklik =" 499 "veri-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / 20th Century Fox aracılığıyla görüntü

[Sevdiğimkadınöldü”Christian( Ewan McGregor ) Moulin Rouge'un açılışı Bu yüzden Baz Luhrmann'ın Orpheus ve Eurydice mitini ele geçirmesinin sona ermesi sürpriz değil, aynı zamanda fahişe-aktrisin tüberküloz tanısı da değil. (Bir dönem parçasındaki bir karakter kanı bir mendile öksürüyorsa, bununla uğraştığınızı biliyorsunuz.) Ama sevgilisi, Bohemyalıların kötü patronları üzerindeki sanatsal zaferi anında ne olduğunu bilmiyor. Duke ( Richard Roxburgh ). Satine ( Nicole Kidman ) sahnede çöktü ve kaçmak için çok uğraştığı karanlığa geri döndü.

Özel Ryan'ı Kaydetme "width =" 1200 "height =" 645 "data-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / DreamWorks Pictures üzerinden görüntü

'da Steven Spielberg'in Dünya Savaşı destanı, Kaptan John Miller (Tom Hanks liderliğindeki bir askerler ekibi) ) Ryan ailesinin erkek çocuklarının geri kalanını zaten kaybetmiş olan tek yaşayan oğlunu eve getirmekle görevlidir. Adamların birçoğu, Ryan'a ( Matt Damon ) son sözleriyle kurbanlarını "kazanmaları" için talimat veren liderleri de dahil olmak üzere görevi tamamlamak için hayatlarını veriyor. Şu anda yaşlı Ryan'ın onu kurtarmak için en iyisini yapan adamı, daha önce hiç tanışmadığı birini asla unutmadığı ortaya çıkıyor.

 Star Trek II "genişlik =" 1200 "yükseklik =" 826 "veri-recalc-dims =" 1

IMDB / Paramount Pictures ile görüntü

Bu 1982 devam filmi Spock'la ( Leonard Nimoy ) radyasyonla boyanmış bir makine dairesine girerek gemi ve tüm mürettebatı hiçbir şeye üflenmekten. Daha da kötüsü, Kirk ( William Shatner ), Spock'ın gitmesini, sadece bir cam tabakasından ayrılarak izliyor. Spock, Kirk'e "uzun ve başarılı yaşamasını hatırlatmadan önce" Ben hep arkadaşım olacağım ve olacağım. "2013 filmi Star Trek Into Darkness bu sahneyi tersine çevirerek Kirk ( Chris Pine) ) tehlikeye girer, bundan sonra Spock ( Zachary Quinto ) onu Khan'ın onarıcı kanıyla ( Benedict Cumberbatch ) canlandırır.

 Uçan Hançerler Evi "width =" 1200 "height =" 797 "data-recalc-dims =" 1

IMDB / Focus Özellikleri ile Görüntü

Zhang Ziyi 2004 yılında bu Çin romantizminde Mei olarak rol aldı. Robin Hood benzeri bir çetenin lideri olarak, aşık olduğu bir polis memuru tarafından yakalandı. Bununla birlikte, en iyi arkadaşı ve arkadaşının Flying Daggers ve Mei'nin nişanlısının gizli bir üyesi olduğunu bilmiyor. Mei, yeni sevgilisini acı ve öfkeli hale gelen eski sevgilisinden kurtarmaya çalışırken aşk üçgeni kötü bir şekilde sona erer. Ne yazık ki, kalbinden bir hançeri çıkardığında ve ölümüne kanadığında, kavgalarının tek yaralısı.

Han Solo "width =" 1200 "height =" 503 "data-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / Walt Disney Studios Motion Resimleri üzerinden görüntü

Han Solo ( Harrison Ford ) orijinalin ilk savaşlarıydı Star Wars üçlemenin yeni üçlemesine girmesi ve ölümü acı vericiydi. Kuvvet Uyandırır hayranlar kötü adam Kylo Ren'in ( Adam Driver ) Han ve Leia'nın tek çocuğu Ben Solo'dan (1945909) Carrie Fisher olmadığını öğrenir. ]). Ben karanlık tarafa döndükten kısa bir süre sonra karısından ayrılan Han, oğullarına son bir çağrıda bulunur. Ancak Kylo Ren, eve gelmek yerine ışığa geri döndüğü hissini çekmek için babasını ışın kılıcıyla geçirir. Ve Chewie ( Peter Mayhew ) her şeyin düştüğünü görmek zorunda!

Rue "width =" 1200 "height =" 674 "data-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / Lionsgate Filmleri ile görüntü

Her şey televizyonda herkes için bir kafes maçı ve uzun bir kaynama isyanıyla ilgili olduğu için, Açlık Oyunları üçlemesi ölüm sahnelerinde ağırdır (ve ekran dışı ölümler de). Bununla birlikte, Rue'nin ölümü ( Amandla Stenberg ) göze çarpmaktadır. İlk filmin Oyunlarındaki en genç haraçlardan biri olan Rue, Katniss için bir müttefik olur ( Jennifer Lawrence ). Fakat uzun süre birlikte hayatta kalamazlar ve Rue Katniss için mızrakla öldürülür. Katniss'in ölümüne tepki verme şekli – vücudunu çiçeklerle hazırlamak ve kameraları selamlamak – olayın ruhuna aykırıdır ve başka bir ayaklanmayı ateşler.

Ters Yüz "genişlik =" 1200 "yükseklik =" 674 "veri-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / Walt Disney Studios Motion Pictures üzerinden görüntü

İnsanlar çelişen duyguların demetleri. Pixar'ın Inside Out çocukların bunun doğru olduğunu kabul etmesinin ne kadar zor olabileceğiyle ilgilidir. Filmin çoğu Riley'nin ( Kaitlyn Dias ) kafanın içinde geçiyor ve burada farklı duygular egemenlik için savaşıyor ve sonra birlikte çalışmayı öğreniyor. Riley'nin anılarını sakladığı yerde, Joy ( Amy Poehler )) Riley'nin hayali arkadaşı Bing Bong ( Richard Kind ) ile tanışır ve konuşur. Joy'un "Memory Dump" dan kaçması için Bing Bong, Riley'nin onu unutmasına, büyümesine ve duyguları üzerinde çalışmak için diğer mekanizmaları kullanmasına izin vermesi gerektiğini belirler. Böylece kendini geçmişe feda eder, filmin acı tatlılığına katkıda bulunur.

Milyon Dolarlık Bebek "width =" 1200 "height =" 634 "data-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / Warner Bros aracılığıyla görüntü. Swank ), ama sonunda savunmasını giyiyor ve cildinin altına giriyor. Kariyeri, yanlış yerleştirilmiş bir tabure ve enayi yumruk boynundan felç olmasına kadar yükseliyor. Ailesi acımasız ve paraya aç, bu yüzden Maggie'nin hayatını merhametle bitirmesini isteyebileceği tek kişi gruff koçu. Birçoğunun tavsiyesine karşı, Frankie istediği gibi yapar ve ona onun takma adının “mo cuishle” anlamına gelir — İrlanda'da “sevgilim, kanım” anlamına gelir.

Hayat Güzeldir "width =" 1200 "height =" 662 "data-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / Lionsgate aracılığıyla görüntü

Jojo Tavşan'dan önce, Hayat Güzeldi . Birincisi tökezleyen memurlar ve hayali, üst düzey bir Hitler olsa da, ikincisi komedisini bir toplama kampından oyuna dönüşen İtalyan bir Yahudi adamı oynayan Roberto Benigni 'un performansında bulur. küçük oğlu için. Çocuğu Müttefik askerleri tarafından kurtarıldığında çabaları ödüllendirilir, ancak Guido (Benigni) bunu asla bilemez. Naziler tarafından, sadece ulaşılabilecek özgürlükle idam edildi.

Tom Hanks Philadelphia'da "width =" 1200 "height =" 648 "data-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / TriStar Pictures üzerinden görüntü

90'ların başında, ekranda gösterilen AIDS ile yaşamanın deneyimini görmek yaygın değildi. Bu yüzden Tom Hanks Philadelphia'da firmasını yanlış fesih davası açan bir avukat olan Andrew Beckett olarak oynadığında büyük önem taşıyordu. O ve onun temsili, başlangıçta kararsız ve homofobik Joe Miller ( Denzel Washington ), Andrew'un statüsü ve cinselliği için ayrımcılığa uğradığını kanıtladı. Ancak Joe, mahkemenin lehine karar vermesinden kısa bir süre sonra, ailesi Joe ve partneri Miguel'e veda etti Antonio Banderas ).

Harold & Maude "width =" 1200 "height =" 960 "data-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / Paramount Pictures ile görüntü

Herkes 18 yaşındaki Harold ( Bud Cort ) arasında gelişen romantik sevgiye karşı görünüyor. ve 79 yaşındaki Maude ( Ruth Gordon ), ama bu onları durdurmuyor. Ölüm takıntılı genç, yaşlı kadının yaşama arzusu ile alınır ve neden eğlenmek için kendi ölümünü sahnelediğini incelemesine yol açar. Maude, 80'inci doğum gününde Harold'a açık bir şekilde aşırı dozda uyku hapı aldığını ve yaşlanmaya niyeti olmadığını açıkladığında beklenmedik bir durum. Hayatı için bir son kullanma tarihi belirledi ve kendini buna bağlı tuttu ve Harold'ın onu hatırlamaktan başka yapabileceği bir şey yok.

 Hayalet "genişlik =" 1200 "yükseklik =" 674 "veri-recalc-dims =" 1

IMDB / Paramount Pictures üzerinden görüntü

Patrick Swayze'nin Sam Wheat ilk perdede ölmeseydi hiçbir film olmazdı Ghost, ama onun geldiğini bilmek yardımcı olmuyor. Neyse ki, onunla kız arkadaşı Molly ( Demi Moore )) arasındaki aşk hikayesinin sonu değil, çünkü Sam onu ​​korumak ve bitmemiş bir işle ilgilenmek için uğraşıyor. Bıçağın bükümü, Sam'in rastgele bir soygunun kurbanı değil, Sam'in yasadışı faaliyetlerine katıldığından şüphelenen en iyi arkadaşı Carl ( Tony Goldwyn ) tarafından hedeflenen bir saldırının kurbanı olduğudur. birlikte çalıştıkları banka. En azından Carl onu alır ve Sam ve Molly gerçek bir şekilde kapanırlar.

Kaputtaki Boyz "width =" 1200 "height =" 798 "data-recalc-dims =" 1 ” />

IMDB / Columbia Pictures üzerinden görüntü

Ricky Baker ( Morris Chestnut ) gelecek vaat eden bir lise oyun kurdu. Bir kolej futbol bursu onu çete anlaşmazlıklarının ısındığı Crenshaw'dan çıkaracak. Ancak John Singleton'ın övgüye değer draması bir peri masalı değil, 90'larda Güney Orta L.A.'da gerçekçi bir yaşam portresi. Bu yüzden Ricky'nin asla görmediği bir gelecek: Kardeşine rakip olan ve finansal yardım almaya hak kazanmak için SAT'larda yeterince yüksek puan aldığını bilmeden ölen bir çete tarafından vuruldu.

 Çelik Manolya "genişlik =" 1200 "yükseklik =" 800 "veri-recalc-dims =" 1

IMDB / TriStar Pictures üzerinden görüntü

[1945900001] Birkaç nesil Güney kadını arasında var olan bu bağ hikayesi alıntılanabilir anlarla doludur ("Seni daha çok sevdiğimi biliyorsun) bagajımdan daha fazla "), ancak hepsi kahkaha ve güneş ışığı değil. Julia Roberts plays Shelby, a young woman with type 1 diabetes who is determined not to let her condition prevent her from being a mother. She never does fully recover from giving birth to her son, despite the kidney she gets from her devoted mother (Sally Field). But she dies having experienced something she dearly wanted, and her friends can't begrudge her that.

Shawshank Redemption" width="1200" height="675" data-recalc-dims="1

Image via IMDB/Columbia Pictures

Hope is the key theme of The Shawshank Redemption—another Stephen King adaptation set in a prison. Unfortunately, hope doesn't sustain all the characters as it does Andy (Tim Robbins) and Red (Morgan Freeman). Brooks Hatlen (James Whitmore), the oldest inmate and prison librarian, finds it impossible to cope in the real world after he's finally released. He hangs himself after sending a letter to his friends back at Shawshank, describing the overwhelming fear he felt living outside.

It" width="1200" height="493" data-recalc-dims="1

Image via YouTube/Warner Bros.

The sequel to 2017's It (hi again, Stephen King!) finds the now adult members of the Losers Club returning to Derry, Maine to try to kill It for good. Unfortunately, not all of them make it there. Part of the curse on Derry is that the ones who left forgot their childhoods almost entirely, including their fight against Pennywise. When Mike (Isaiah Mustafa) calls Stan (Andy Bean) to ask him to return, Stan's memories come flooding back and he decides that he can't endure another showdown. Leaving his wife downstairs planning their next vacation, he calmly draws a bath and, in his final words to his friends, "takes [himself] off the board."

Atonement" width="1200" height="797" data-recalc-dims="1

Image via IMDB/Focus Features

The romance between the high-born Cecilia (Keira Knightley) and her housekeeper's son, Robbie (James McAvoy), is doomed by a lie and by World War II. Spurred on by both her wild imagination and her own crush on Robbie, 13-year-old Briony (Saiorse Ronan) comes to believe that Robbie raped her sister and their cousin, unable to process that one encounter she witnessed was consensual and that the other was a case of mistaken identity. Briony proves to be an unreliable narrator in the film, too. A scene where she apologizes to Robbie and Cecilia years later is her fiction; Robbie dies before Dunkirk is evacuated, and Cecilia perishes during the Blitz.

Set it off" width="1200" height="799" data-recalc-dims="1

Image via IMDB/New Line Cinema

In this bank robbery thriller, four friends tired of the hand life has dealt them decide to steal a better one. But with the police closing in, their glory days can't last forever. Only one of the crew, Stony Newsom (Jada Pinkett Smith), makes it out alive. Her friends Cleo (Queen Latifah), Frankie (Vivica A. Fox), and T.T. (Kimberly Elise) all die while attempting to carry out what they intended to be their last job.

Fantine" width="1200" height="644" data-recalc-dims="1

Image via IMDB/Universal Pictures

Life is no walk in the park for this tragic heroine of Victor Hugo's. Fantine (Anne Hathaway) has to give up her daughter for her own sake and is then fired from her factory job when her illegitimate child is discovered. She sells everything she can to stay alive and provide for her child: her teeth, her hair, and finally, her body. Valjean (Hugh Jackman) is able to give her the comfort of knowing that her daughter will be taken care of before she goes, and the audience gets Hathaway's crushing rendition of "I Dreamed a Dream."

Glory" width="1200" height="562" data-recalc-dims="1

Image via IMDB/TriStar Pictures

This Civil War film portrays the experience of black Union soldiers, who risked their lives without being sure whether or not the triumph of the North would even benefit them. Among the original characters created for the film is Silas Trip (Denzel Washington), a former slave who is bitterly realistic about what might await him after the end of the war. Still, he fights bravely, carrying the Union flag into battle at Ford Wagner, and he's shot dead not long after his Colonel, Robert Shaw (Matthew Broderick).

The Champ" width="1200" height="806" data-recalc-dims="1

Image via IMDB/Warner Bros.

This boxing melodrama aims shamelessly for the heart, focusing on the relationship between washed-up boxer Billy (Jon Voight) and his son, T.J. (Ricky Schroder), who calls him "Champ." Despite being warned not to get back in the ring, Billy does it anyway to prove his worth to his kid. He collapses after he defeats his opponent, living just long enough to see T.J. one more time. If you can watch little Ricky Schroder tearfully imploring his dad to "wake up now" without shedding a tear, you're stronger than the rest of us.

Rogue One" width="1200" height="800" data-recalc-dims="1

Image via IMDB/Walt Disney Studios Motion Pictures

You don't have to be a math genius to work the numbers on Rogue One. An immediate prequel to A New Hope featuring characters who aren't present in the original trilogy? One guess what happens to them. Though they can't save themselves, Jyn Erso (Felicity Jones), Cassian Andor (Diego Luna), Chirrut Îmwe (Donnie Yen), K-2SO (Alan Tudyk), Bodhi Rook (Riz Ahmed), and Baze Malbus (Jiang Wen) do save the galactic uprising, successfully stealing the plans for the Death Star and beaming them to a certain rebel princess.

The Dead Poets Society" width="1200" height="649" data-recalc-dims="1

Image via IMDB/Buena Vista Pictures Distribution

Inspired by their bombastic English teacher John Keating (Robin Williams), Neil (Robert Sean Leonard) resurrects the Dead Poets Society at his otherwise stuffy prep school. But his love of literature and performance isn't supported by his father, who is determined that Neil go to medical school. Neil goes against his father's wishes and takes the stage as Puck in the school's production of A Midsummer Night's Dream, but that results in him being pulled out of Welton Academy. Rather than go to military school, Neil takes his own life with his father's gun.

The Revenant" width="1200" height="504" data-recalc-dims="1

Image via IMDB/20th Century Fox

During his punishing journey, Hugh Glass (Leonardo DiCaprio), who was left for dead after a bear attack by the trappers he was guiding, comes across Hikuc (Arthur Redcloud), a Pawnee tribesman. Hikuc tells Hugh that he also lost his family, and that while his "heart bleeds, revenge is in the creator's hands." They pick up their journey together, until one day Hugh discovers that Hikuc has been killed and strung up by a band of French hunters.

Hook" width="1200" height="499" data-recalc-dims="1

Image via IMDB/TriStar Pictures

Rufio (Dante Basco) is the Lost Boy who steps up to lead when Peter Pan decides to leave Neverland and grow up. He barely recognizes their old captain when the middle-aged Peter Banning (Robin Williams) returns and asks for help in finding his children, who were taken by Captain Hook (Dustin Hoffman). Rufio is hostile to Peter at first, making fun of him for his age and everything he's forgotten about their home. But Peter proves himself, and Rufio acknowledges his authority. Hook stabs Rufio fatally during the battle to rescue the Banning kids. As Rufio dies in Peter's arms, he tells Peter he wishes that he had had a dad like him.

Iron Giant" width="1200" height="552" data-recalc-dims="1

Image via IMDB/Warner Bros.

Kind of like a boy-and-his-dog story—if the dog were actually a 50-foot robot—The Iron Giant has a lot to say about humans' capacity for violence and fear of the unknown. Though he was most likely intended to be a weapon, the Iron Giant (Vin Diesel) found by nine-year-old Hogarth Hughes (Eli Marienthal) is gentle, protective, and curious. Their friendship leads the Giant to shoot himself up into the sky to intercept a military missile, completely destroying himself but saving Hogarth and his town. The Iron Giant does have a happy ending to offer, though: The Giant can be seen restoring himself in the final scene, and it can only be assumed that he'll end up back with his buddy.

Do the Right Thing" width="1200" height="701" data-recalc-dims="1

Image via IMDB/Universal Pictures

It's the death of Radio Raheem (Bill Nunn) that takes a match to the tension that simmers beneath the unbearably hot Brooklyn summer of Spike Lee's Do the Right Thing. Named for the boombox he carries, Radio Raheem is killed by police after a fight breaks out in Sal's, the Italian-American pizza shop where Lee's Mookie works and frequently clashes with the owner's racist son (John Turturro). The unjust murder inspires Mookie to throw a trash can through the window of the pizzeria, leading to the full-scale uprising that has been building throughout the film.

Wonder Woman" width="1200" height="674" data-recalc-dims="1

Image via IMDB/Warner Bros.

American soldier Steve Trevor (Chris Pine) has no idea what awaits him after he wakes up on the shore of Themyscira, having been saved by Diana, AKA Wonder Woman (Gal Gadot). Soon enough, he's on a mission with the Amazon, who is determined to kill the god of war and reinstate a lasting peace. Courageous and good-hearted, Steve's best quality is probably that he isn't intimidated by Diana's obvious power and lets her lead the way most of the time. In the end, he makes one final decision for himself. He tells Diana that he loves her and leaves her with his watch, then takes off in a plane loaded with a deadly poison that would cause countless casualties. Diana, who is immortal, remembers him forever. (Somehow he's back in action in the upcoming Wonder Woman 1984though the "how" hasn't been revealed just yet.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here