"Geri çekilmek dişlerinde bir şey sürükleyen bir kurttu. O şey bir insandı."

Russ Fee geçen yaz çadırında bir dizi çığlık onu uyandırdığında uyuyordu. Ayakkabılarını fırlatıp karısının ona teslim ettiği bir fener yakalayarak, araştırmaya başladı ve çocukları dolaşan iki korkmuş ebeveyn bulmayı bekledi. Fee ve karısı çarpıcı güzelliğinin ve muhteşem vahşi yaşamının tadını çıkarmak için Kanada’nın Banff Ulusal Parkı’nı dolaşıyordu. Şimdi karşılaştığı ikincisiydi. Karanlık olmasına rağmen, Fee komşu bir çadırda karmakarışık olabilir. Geri çekilmek dişlerinde bir şey sürükleyen bir kurttu. Bu şey bir adamdı.

Kısa bir süre önce, New Jersey'den Elisa ve Matt Rispoli, kurt çadırlarına girdiğinde iki küçük çocukları ile uyuyorlardı. Elisa, Facebook'ta “Korku filmi dışında bir şey gibiydi” dedi. Üç dakika boyunca, “Matt vücudunu önümde ve oğlanların önüne attı ve kurtla savaştı.” Bir noktada, Matt kurt elini yere sabitleyerek üst eli aldı. Ancak kurt çenesini Matt'in koluna sıkıştırdı, güçlü bacaklarını ayarladı ve Matt'i “onu geri almaya çalışırken bacaklarını çekerken” çekmeye başladı, diye yazdı Elisa.

O zaman Russ Fee resme girdi. ABC New York'a, canavara koştu ve kalçaya “bir kapıya tekmeliyormuşum gibi” tekme attı. Kurt Matt'i düşürdü ve çadırdan çıktı. Kurtlar büyük, Fee radyo gösterisine Calgary Eyeopener söyledi. “Ağırlık sınıfımın dışına çıkan birini yumruklamış gibi hissettim.”

Kurt, Ücreti sinirlendirmeden önce, Matt, kolları kanlıydı, savaşa devam etmek için çadırdan uçtu. Adamlar kurdu kayalarla püskürttü, onu geri zorladı, sonra Ücretler ve Rispolis Ücretlerin minibüsünün barınağına kaçtı. Bir ambulans çağrıldı ve Matt, delinme yaraları ve laserasyonları olan yerel bir hastaneye götürüldü. Tamamen iyileşti. Park yetkilileri kurtları izleyip ötenazi yapana kadar kamp alanını kapattılar. International Wolf Center'a göre Kanada, 60.000 kurda ev sahipliği yapıyor. Yine de, web sitelerinde saldırıların o kadar nadir olduğunu yazıyorlardı: “kurt ülkesindeki bir kişinin bir köpek, yıldırım, arı sokması veya bir geyikle araba çarpışması tarafından yaralanmaktan daha büyük bir şansı var. kurt.”

Elisa'nın koruyucu meleğini dediği Ücret'e gelince, savaşın sıcağı sırasında kahramandan daha az bir şey olan kısa bir düşünceye itiraf ediyor. Kurt gözlerini ona kilitlediğinde, Fee “Tekmelemekten hemen pişman oldum” diyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here