Bazı insanlar hava yolculuğundan diğerlerinden daha çok hoşlanırlar, ancak kimsenin ekstra uzun uçuşları dört gözle beklemediğini söylemek güvenlidir. Bir kişi zeminden 35.000 feet yukarıda olan sıkışık bir kabinde çok fazla zaman tolere edebilir. Uçuşunuz ne kadar uzun veya kısa olursa olsun, uçakta rahat kalmak için bu 12 ipucunu bildiğinizden emin olun.

New York'taki John F. Kennedy Uluslararası Havaalanı'ndan Avustralya'nın Sidney kentine uçan yolcular için bu yolculuk süresi artık olamazdı. Qantas’ın New York'tan Sidney’e olan ve bu mesafeyi kapsayan ilk aktarmasız uçuşu, kaygı uyandıran 19 saat 16 dakika sürüyor. Tam olarak bu mesafe nedir? Tam olarak 10.000 milden fazla: 10.066. Basın tarihi itibariyle dönüş uçuşu yok, ancak Qantas Londra'dan Sidney'e ve Melbourne ve Brisbane gibi diğer Avustralya şehirlerinden New York ve Londra'ya önümüzdeki aylarda uçuşları test etmeyi planlıyor.

Ekim 2019'daki açılış uçuşunda uçak, Cuma gecesi New York saatiyle 9: 00'da ayrıldı ve Pazar sabahı Sydney saatine göre 7:43 saatine vardı; 15 saatlik zaman farkı, yolcuların bir şekilde Cumartesi günü “atlayarak” zaman içinde ileriye doğru uçtukları anlamına geliyordu. Sydney’in Charles Perkins Center, bu kadar uzun bir uçuşun, uçuşun 50 yolcusunun ve mürettebat üyesinin refahı üzerindeki etkilerini araştırmaya devam ediyor. Ekim 2019'dan önce, Singapur Havayolları, daha büyük New York şehrinin Newark Havaalanı'ndan Güneydoğu Asya'daki Singapur'a 18 saatlik 45 dakikalık gezintisiyle “Dünyanın En Uzun Uçuş” unvanını aldı. Bu uçuş yalnızca ölçülü 9,521 mil uzunluğundadır. Bu uzun uçuşlardan herhangi birine başlarsanız, ciddi bir jet gecikmesine hazırlanmak istersiniz. Ve kesinlikle, asla uçakta yapmamanız gereken bu 18 şeyi fırçalayın.

[Sources: USA Today, Business Insider]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here