circle

George Washington Devrim Savaşı sırasında bir komutandı. Abraham Lincoln uzun boyluydu. Franklin D. Roosevelt'in çocuk felci vardı. John F. Kennedy ilk Katolik başkanıydı. Richard Nixon görevinden istifa etti. Bill Clinton fast food'u severdi. Ve Barack Obama'nın ofisinde Bo adında bir köpeği vardı. Bunlar, daha önce duymuş olabileceğiniz ABD başkanları hakkındaki gerçeklerden sadece birkaçı. Bununla birlikte, daha önce mayınladığınız başkanlık tarihinin her bir külçesi için keşfedilmeyi bekleyen trivia tidbits hazinesi var. Ne de olsa başkanlar sadece Amerika'nın en güçlü liderleri değil; ortaya çıktıkça, aynı zamanda en ilginç karakterlerinden bazıları. Başkanlar Günü onuruna, ABD başkanları hakkında muhtemelen hiç bilmediğiniz 30 büyüleyici gerçek var.

George Washington "width =" 983 "height =" 1200 "data-recalc-dims =" 1 ” />

Shutterstock

George Washington'un aslan kilitleri, dolarlık banknot üzerindeki yeri sayesinde evrensel olarak tanınmaktadır. Bununla birlikte, daha az yaygın bilgi, portrelerde göründükleri için ne sahte ne de beyaz olmalarıdır. Perukların Washington'da popüler olduğu doğru olsa da, Amerika'nın ilk cumhurbaşkanı doğal saçlarını tercih etti, uzun sürdü ve bir at kuyruğu ile geri bağlandı. Yine de modaya uygun görünmek istediğinden, Washington – bir kızıl – saçlarını toz haline getirdi, böylece çağdaşlarının beyaz peruklarıyla eşleşti.

John Adams "width =" 990 "height =" 1200 "data-recalc-dims =" 1 ” />

Shutterstock

Amerika'nın ikinci cumhurbaşkanı, Beyaz Saray'ı ilk olarak evleyen John Adams idi. Adams, ilk ve tek döneminin son yılı olan 1 Kasım 1800'de 1600 Pennsylvania Ave'ye taşındı. Ondan önce, o, kendisinden önceki George Washington gibi, Philadelphia'daki üç katlı bir tuğla konak olan "Başkanın Evi" nde yaşadı.

4 Temmuz'da ölen başkanlar "width =" 1200 "height =" 1200 "data-recalc-dims =" 1 ” />

Shutterstock

John Adams hakkında muhtemelen bilmediğiniz başka bir şey daha: Dört Temmuz'da öldü. Ve bunu yapan tek komutan o değildi. Aslında, ülkenin beş kurucu babasından üçü – Adams, Thomas Jefferson ve James Monroe Bağımsızlık Günü'nde öldü. Adams ve Jefferson aynı gün bile geçti: Bağımsızlık Bildirgesi'nin kabul edilmesinin 50. yıldönümü olan 4 Temmuz 1826. Monroe, beş yıl sonra, 4 Temmuz 1831'de öldü.

Thomas Jefferson "genişlik =" 892 "yükseklik =" 1200 "veri-recalc-dims =" 1 ” />

Shutterstock

Thomas Jefferson gerçek bir rönesans adamıydı. O sadece bir politikacı değil, aynı zamanda bir diplomat, bir çiftçi, bir müzisyen, bir bilgin ve bir mimardı. Ayrıca etkili bir sandalye tasarımcısıydı. En büyük katkısı mı? Döner Windsor koltuğu – döner sandalye olarak da bilinir. Jefferson'ın orijinal sandalyesi başka biri tarafından yapılmış olmasına rağmen, üst ve alt yarı arasına demir bir mil koyarak sandalyenin ip asılı pencerelerden ödünç alınan tekerlekler üzerinde dönmesine izin vererek değiştirdi. Bağımsızlık Bildirgesi'ni yazarken sandalyeyi kullandı.

Thomas Jefferson "genişlik =" 728 "yükseklik =" 1200 "veri-recalc-dims =" 1 ” />

Shutterstock

Bunu yapmakla sık sık kredilendirilmesine rağmen, Thomas Jefferson icat etmediği bir şey dondurma idi. Ancak ABD'ye ithal etmesine yardım etti. Jefferson, dondurulmuş muameleyi keşfetti, hikaye devam ediyor, Fransa'da bir diplomattı. Bağlandı. Amerika'ya döndüğünde, özellikle dondurma yapmak için tasarlanmış kalıpları ve eşyaları beraberinde getirdi. Başkan olarak, daha sonra Beyaz Saray'da düzenli olarak dondurma yaptı ve bu da Amerikan kitleleri arasında dondurulmuş şekerlemeyi popüler hale getirdi. Jefferson, bir Amerikalı tarafından kaydedilen bilinen ilk dondurma tarifi olan altı yumurta sarısı, yarım kilo şeker, iki şişe krem ​​ve bir vanilya fasulyesi gibi elle yazılmış bir dondurma tarifini bile geride bıraktı.

James Madison "genişlik =" 1016 "yükseklik =" 1200 "veri-recalc-dims =" 1 ” />

Shutterstock

6 fit 4 inç yüksekliğinde, Abraham Lincoln ve Lyndon B. Johnson Amerika'nın en yüksek başkanlarıydı. Peki Amerika'nın en kısa cumhurbaşkanı ne olacak? Bu ayrım, 5 feet 4 inç uzunluğunda, en uzun yaşıtlarından daha kısa bir ayak olan kurucu babaya James Madison'a gider.

James Madison "genişlik =" 909 "yükseklik =" 1200 "veri-recalc-dims =" 1 ” />

Shutterstock

James Madison'ın akılda oluşturduğu boyuta sahip olmadığı şey. Ünlü Federalist Makalelerin arkasındaki üç yazardan biri, 1769'da lisans olarak New Jersey Koleji olarak bilinen Princeton Üniversitesi'ne katıldı. 1771'de mezun olan sadece iki yıl içinde dört yıllık derecesini aldı. Ancak hayatıyla ne yapmak istediğinden emin olmasa da, Madison bir yıl “lisansüstü çalışma” için Princeton'da kalma izni aldı. Okulun başkanı John Witherspoon rehberliğinde İbranice konusuna adadığı çalışmalarına devam etti.

Daha sonra diğer yüksek performanslı akademisyenlerin bir lisans derecesi aldıktan sonra çalışmaya devam etmelerine izin vermesine rağmen, Princeton lisansüstü eğitim programını 1869'a kadar – Madison üniversiteye girdikten tam bir yüzyıl sonra – resmileştirmedi.

 John Quincy Adams başkanı "width =" 783 "height =" 1200 "data-recalc-dims =" 1

Shutterstock

Muhtemelen, Beyaz Saray'ın en ilginç sakinlerinden bazıları cumhurbaşkanı değil, bazıları da düpedüz tuhaftı. Eğer irfan doğruysa, en garip olanlardan biri muhtemelen John Quincy Adams 'un Beyaz Saray'ın Doğu Odası banyosunun küvetinde iki ay tuttuğu söylenen evcil hayvan timsahıydı. Her ne kadar hikayenin gerçekliği konusunda bir şüphe olsa da, gator sözde Fransız genel ve Devrim Savaşı kahramanı Marquis de Lafayette'den bir armağandı. Kısmi başkanlık yaptığımız başka bir evcil hayvan mı? Andrew Jackson'ın cenaze töreni sırasında müstehcenlikle meşhur olan kötü ağızlı evcil papağan Poll,

Başkan Martin van Buren "width =" 934 "height =" 1200 "data-recalc-dims =" 1 ” />

Shutterstock

Anayasa başkan olabilmek için, ABD'nin doğuştan vatandaşı, en az 14 yıl ikamet eden biri olmalı ve en az 35 yaşında. Ama işte ilginç bir gerçek: Devrim Savaşı'ndan sonra Amerika Birleşik Devletleri'ne atanan bölgede doğmuş olmaları nedeniyle hepsi "doğal doğmuş vatandaşlar" olsalar da, ilk yedi cumhurbaşkanı doğmuş İngiliz özne olarak hayatlarına başladı ABD egemen bir ulus olmadan önce. Sekizinci cumhurbaşkanı Martin van Buren tamamen ABD vatandaşı olarak doğup büyüyen ilk cumhurbaşkanıdır. Yine de van Buren, New York, Kinderhook'un Hollanda topluluğunda doğdu; bu nedenle ilk dili Hollandaca idi ve onu ikinci dili İngilizce konuşan tek ABD başkanı yaptı.

Başkan William Henry Harrison "width =" 763 "height =" 1200 "data-recalc-dims =" 1 ” />

Shutterstock

Amerika'nın dokuzuncu cumhurbaşkanı William Henry Harrison uzun soluklu bir dönemdi – ama ne yazık ki başkanlığı uzun sürmedi. 4 Mart 1841'de Harrison, bir ABD başkanı tarafından bugüne kadarki en uzun açılış konuşması olan şeyi verdi – onu soğuk, hava şartlarında teslim etmek için yaklaşık iki saat süren 8.445 kelimelik bir konuşma. Sadece 32 gün sonra, maraton adresini verirken kasıldığı soğuk algınlığından kaynaklanan pnömoniden öldü.

John Tyler "genişlik =" 763 "yükseklik =" 1200 "veri-recalc-dims =" 1 ” />

Shutterstock

John Tyler bugün yaşıyorsa, kendi gerçek TV şovunda oynadığı için ikna edici bir aday yapabilir. Çünkü 15 çocuk babasıydı – diğer ABD başkanlarından daha fazla. Tyler'ın 1842'de felç geçirerek ölen ilk karısı Letitia Christian ile Tyler'ın ilk ve tek döneminden sadece bir yıl önce sekiz çocuğu oldu. 1844'te daha sonra yedi çocuğu olduğu Julia Gardiner ile evlendi. ABD'ye göre, hala yaşamın sonlarında çocuklara babalık yaptığı için, bazıları da yaşamın sonlarında çocuklarına baba olan 1862'de ölen Tyler'ın hala 2017'de iki yaşayan torunu vardı. Haberler ve Dünya Raporu .

James Buchanan "width =" 857 "height =" 1200 "data-recalc-dims =" 1 ” />

Shutterstock

Eşler ve çocuklar, başkanlık siyasetinde kampanya izinde el sıkışmak ve bebekleri öpmek kadar tanıdık bir faktördür. Ancak ülkenin 15. cumhurbaşkanı, James Buchanan Beyaz Saray'da nadir bir ömür boyu bekardı – solist, diğer politikacı ile yakın dostluğu için kurtardı William Rufus DeVane King tarihçiler onun romantik bir ilişkisi olabileceğini düşünüyor. Öyle olsaydı, bu Buchanan'ı sadece Amerika'nın ilk ve tek lisans başkanı değil, aynı zamanda ilk ve tek eşcinsel başkanı yapacaktı.

abraham lincoln, şaşırtıcı tesadüfler "width =" 1023 "height =" 1222 "data-recalc-dims =" 1 ” />

Shutterstock / Everett Historical

Abraham Lincoln'ün soba borusu şapkasından daha ikonik olan tek şey sakalı. Ama Dürüst Abe her zaman o ünlü sakallara sahip değildi. Cumhurbaşkanı için kampanya yaparken temiz traşlıydı. Aslında, her zaman temiz traş olmuştu. Bununla birlikte, Ekim 1860'ta Lincoln'un Grace Bedell adlı 11 yaşındaki bir kızdan bir mektup aldığı zaman değişti. "Bıyıklarınızın büyümesine izin verirseniz, [my brothers] 'yi sizin için oylamaya çalışacağım," diye yazdı Bedell Lincoln'e. "Yüzünüz için çok daha iyi görünecektiniz, çok ince. Bıyık gibi tüm bayanlar sizin için oy vermeleri için kocalarını alay ederler ve sonra başkan olursunuz." Hiçbir söz vermemesine rağmen, Bedell'e, "Hiç bıyık takmamış olsaydım, eğer başlayacak olsaydım insanların buna aptalca bir sevgi parçası diyeceğini düşünmüyor musun?" Ve bir aydan daha kısa bir süre sonra, Lincoln'un sakalı vardı.

Başkan Ulysses S. Grant "width =" 926 "height =" 1200 "data-recalc-dims =" 1 ” />

Shutterstock

Franklin D. Roosevelt ve John F. Kennedy'nin beğenileriyle birlikte Ulysses S. Grant resmi yazılı isminde orta adi kullanan cumhurbaşkanları. Ama bu ayırt edici "S" aslında bir kazadır. Genç bir adam olarak, hikaye geçer, adı verilen Hiram Ulysses Grant olan Grant, West Point'teki ABD Askeri Akademisine kabul edilmeye çalışıyordu. Kongresi onu aday gösterdiğinde, muhtemelen Grant'in annesinin kızlık soyadı Simpson olduğu için başvuruyla yanlışlıkla "Ulysses S. Grant" i yazdı. Grant daha sonra hatayı düzeltmeye çalışsa da, West Point kayıtlarını değiştirmeyecekti. Grant nihayetinde üzerinde “S” serseri olan diplomasını aldığında, adını onunla imzaladıktan sonra istifa etti. (Bu arada, Harry S. Truman 'un adında alışılmışın dışında bir "S" vardır: Ebeveynleri ona, her ikisi de S olan dedelerinin onuruna orta ilk "S" yi verse de isimler, aslında hiçbir şey için geçerli değildir.)

Ulysses S. atlı "genişlik =" 1200 "yükseklik =" 1043 "veri-recalc-dims =" 1 [Grant” />

Shutterstock

Doğru: Başkan olduğunda Grant, atlı koçunu tehlikeli bir şekilde hızlı sürdüğü için ona atıfta bulunan polisler tarafından devralındı. Washington'a göre, atıfta bulunan D.C. Büyükşehir Polis Departmanı, cumhurbaşkanı para cezasına çarptırıldı ve aracı tutuklandı.

Başkan William Howard Taft "width =" 929 "height =" 1200 "data-recalc-dims =" 1 ” />

Shutterstock

İşte zevkinize bağlı olarak sulu veya çok sulu değil – morsel yaklaşık William Howard Taft: En sevdiği yiyeceklerden biri Mümkünse. O kadar çok sevdi ki, 1909'daki ilk Beyaz Saray Şükran Günü'nde Türkiye ile birlikte 26 kiloluk bir örnek servis etti. Başkanın keseli eti tadı sır değildi. Oyuncakçılar bu nedenle, "Billy possum" u yaratarak, Taft'ın selefi merhametli ayı avcısı için bir saygı olarak yaratılmış bir oyuncak ayı üzerinde Taft-esque alması olan bir peluş possum yaratarak onu kullanmaya çalıştılar Theodore Roosevelt . Oyuncak ayılar sonsuza dek süren kültürel bir fenomen haline gelirken, Billy possums neredeyse hemen çıkarıldığı kadar kısa sürede tank haline gelen kısa ömürlü bir çılgınlıktı.

Yüksek mahkeme grubu "width =" 1200 "height =" 959 "data-recalc-dims =" 1 olan William Howard Taft ” />

Shutterstock

Taft her zaman politikacı değildi. Aslında, kariyeri hukukta başladı ve sona erdi. 1908'de başkanlığı kazanmadan önce 1892'den 1900'e kadar federal devre hakimi olarak görev yaptı. Taft, ilk ve tek döneminden sonra Yale'de hukuk profesörü oldu ve 1921'e kadar öğrettiği Başkan Warren G. Harding onu ABD Yüksek Mahkemesi'nin baş adalet görevine aday gösterdi. Daha sonra teyit edildikten ve oturduğunda, hem Oval Ofiste hem de ülkenin en yüksek mahkemesinde görev yapan ilk ve tek ABD başkanı oldu.

Warren G. Harding sigara içmesi "genişlik =" 1200 "yükseklik =" 1031 "veri-recalc-dims =" 1 ” />

Shutterstock

Görev süresini kısaltan ölümcül bir kalp krizi nedeniyle, Yasak dönemi başkanı Warren G. Harding Oval Ofis'te sadece iki yıl görev yaptı. Ama iki yıl itibarını kazanması için çok zaman vardı – çoğunlukla olumsuz olan, büyük ölçüde tuttuğu şirket sayesinde. Her şeyden önce, birkaç yolsuz üyesi rüşvet alan resmi kabinesi vardı. Biri, Harding'in içişleri sekreteri olan Albert Fall, bunu yapmak için hapse bile girdi. Sonra Harding'in arkadaşları ve danışmanları olarak hizmet veren, sert bir politikacı ve işadamları grubu olan Harding'in resmi olmayan kabini vardı. "Ohio çetesi" veya "poker dolabı" olarak bilinen bu kişiler poker oynamayı, puro içmeyi ve kaçak içki viski içmeyi severler. Bu kısık poker oyunlarından birinde, efsaneye göre, Harding, 30 yılı aşkın bir süredir Benjamin Harrison başkanlığına kadar uzanan bir dizi Beyaz Saray çinini kaybetti.

Başkan Franklin D. Roosevelt "width =" 1200 "height =" 1000 "data-recalc-dims =" 1 ” />

Shutterstock

Büyük Buhran, Yeni Anlaşma ve II. Dünya Savaşı arasında, Franklin D.Roosevelt'in hobiler için hiç zamanı olmadığı şok edici. Ama yaptı ve onun favorisi pul koleksiyonculuğu oldu. Koleksiyonuna, henüz 8 yaşındayken, pul toplayan annesinin çağrısında başladı. Daha sonra bir yetişkin olarak çocuk felci ile kasıldığında, koleksiyonu yatalakken ona bir şeyler yaptı. Başkanken, stresi azaltmak için her gün pullarıyla zaman geçirdi. Beyaz Saray'dayken, Roosevelt 200'den fazla pul tasarımını kişisel olarak onayladı ve hatta kendi tasarımları için çok sayıda fikir çizme fırsatı buldu. 1945'te ölümü sırasında, cumhurbaşkanının pul koleksiyonunda 1.2 milyondan fazla pul vardı ve bunların çoğu istekleri doğrultusunda halk müzayedesinde satıldı.

[1945] Eski Başkan Dwight D. Eisenhower. 1952 portre "genişlik =" 948 "yükseklik =" 1200 "veri-recalc-dims =" 1 ” />

Everett Koleksiyonu Tarihsel / Alamy Stok Fotoğraf

Dwight D. Eisenhower seçkin askeri kariyeri nedeniyle büyük ölçüde başkan oldu – beş yıldızlı bir general ABD Ordusunda 35 yıl geçirdi ve hem I. Dünya Savaşı'nda hem de II. Dünya Savaşı'nda görev yaptı. İkincisi sırasında, Haziran 1944'te Müttefik Seferi Kuvvetlerinin Yüksek Komutanı olarak seçildi ve Haziran 1944'te ünlü olarak "D-Day" de başlayan Avrupa işgali Overlord Operasyonunu yönetti. Ancak büyük askeri özgeçmişi eksik Muhtemelen sahip olduğunu düşündünüz mü? Savaş deneyimi.

John F. Kennedy bir teknede "width =" 1200 "height =" 949 "data-recalc-dims =" 1 ” />

Alamy

Herkes John F.Kennedy'nin 22 Kasım 1963'te Dallas, Teksas'ta öldürüldüğünü biliyordu. o kader günden beş kez önce mi? İlk ölüm fırçası, çocuklukta meydana geldi: 2 yaşında, Kennedy neredeyse kızıl ateşten öldü. İkinci fırçası, 26 yaşındaki Kennedy Donanmada iken II. Dünya Savaşı sırasında meydana geldi. Pasifik'i seyrederken, bir Japon muhrip gemisiyle çarpıştı ve patlamasına neden oldu, ardından Kennedy en yakın adayı bulmak için dört saat yüzmek zorunda kaldı. Üç numaralı fırça dört yıl sonra Kennedy hastaneye kaldırıldığında nadir bir adrenal bozukluk olan Addison hastalığı teşhisi konduğunda geldi. Yıllar sonra hastalık tekrarladığında Kennedy neredeyse dördüncü kez öldü. Beşinci ve son ölüme yakın deneyimi, Kennedy'nin Addison hastalığı tarafından tekrar alevlendirilen ameliyat sonrası idrar yolu enfeksiyonu geliştirdiği 1954'te geldi. Kennedy'nin iki tecrübesi sırasında komaya girdi ve dördünde bir rahip, son ayinlerini yönetecek kadar ileri gitti.

LBJ En çılgın ABD Başkanları "width =" 1024 "height =" 1000 "data-recalc-dims =" 1 "data-lazy- data-lazy- />

LBJ En Çılgın ABD Başkanları "width =" 1024 "height =" 1000 "data-recalc-dims =" 1 ” />

6 feet 4 inç yüksekliğinde, Lyndon B. Johnson göz korkutucu bir varlıktı. Önce senatör, sonra cumhurbaşkanı olarak büyüklüğünü avantajına kullandı. Bununla birlikte, sadece politikacılarının üzerine oturmak yeterli değildi. Onlardan istediklerini elde etmek için "Johnson tedavisi" olarak bilinen şeyi kullandı. Gazete köşe yazarı Mary McGrory bir zamanlar “ikna, porsuk, övgü, tehdit, geçmiş iyilik hatırlatıcıları ve gelecekteki avantajların inanılmaz, güçlü bir karışımı” olarak tarif edilen sözlü bir yaklaşımla birlikte ustaca bir fiziksel teknik içeriyordu: Birinden bir şey istediğinde Johnson, kişisel kabarcıklarını onlara yaslanarak delip yüzüyle sadece onlardan sadece birkaç santim konuşarak delecekti.

ortakları ile richard nixon, yeni kelime kökenleri "width =" 1200 "height =" 911 "data-recalc-dims =" 1 ” />

Shutterstock

[1945900001] Richard Nixon birkaç grev yaparak gevşemeyi seven ilk başkan değildi. Harry S. Truman da bowling oynadı ve 1947'de ilk Beyaz Saray bowling salonunu açtı. Dwight D. Eisenhower, 1955'te bir mimeograf odasına yol açmak için kapatmasına rağmen, daha sonra Lyndon B. Johnson'ın bulunduğu yeni bir yerde yeniden inşa edildi. sık kullandı.

Nixon, Bowling'i o kadar çok sevdi ki, Beyaz Saray'daki bir sokak yeterli değildi. Bu nedenle, Beyaz Saray'ın Kuzey Portico girişinin hemen altında, yeraltına kurulmuş ikinci bir tane daha vardı. İlk sokak Beyaz Saray çalışanlarına açık olduğu için Nixon ikinci, daha özel tesisi tercih etti. Ama iyi miydi? Nixon'un bir keresinde bir 232 bowling oynadığı bildirildi. Etkileyici.

 Öğretmen Olan Jimmy Carter Ünlüleri "width =" 1024 "height =" 697 "data-recalc-dims =" 1

Shutterstock

Hangi ABD başkanının en büyük film hayranı olduğu üzerine bahis yapmak zorunda olsaydınız, muhtemelen paranızı Amerika'nın aktör-başkanına yatırırdınız, [RonaldReagan. Ve bu büyük bir tahmin olurdu. Reagan'ın görevdeki iki döneminde 363 film izlediği bildirildi. Ancak onu izleyen en az bir başkan vardı: Jimmy Carter . "Hollywood" başkanının tam tersi olmasına rağmen, eski fıstık çiftçisi yine de baş komutanken 400'den fazla film izledi ve Reagan'ın sekizinin yarısı için sadece dört yıl görev yaptı! Carter'ın Beyaz Saray'da izlediği birçok film arasında Apocalypse Now Shane Alien Empire Strikes Back ] Tüm Başkan'ın Adamları, Uçak, ve Caddyshack. Tüm zamanların en az "başkanlık" filmlerinden biri olması gerektiğini bile izledi: Hayvan Evi .

Ronald Reagan "width =" 1200 "height =" 1046 "data-recalc-dims =" 1 ” />

Shutterstock

AIDS salgını sırasındaki eylemsizliği sayesinde Reagan yönetimi, halk sağlığı konusunda en büyük itibara sahip değil. Yine de Reagan bu alanda en az bir olumlu şey yaptı: İşitme kaybını yok etmeye yardımcı oldu. Eski aktör, bir film çekerken bir oyuncu, kafasına yakın bir tabanca ateşlediğinde sağ kulağında duymak zorlaştı. Duruşması yaşlandıkça daha da azaldı ve 1983'te – 72 yaşındayken bir işitme cihazı takmaya başladı. O zaman, işitme kaybı uyuşmazlık ile eş anlamlıdır. Bununla birlikte, halka açık olarak Reagan, işitme cihazlarını normalleştirdi, böylece başkanın cihazını yapan şirket olan Starkey Laboratories, Reagan işitme kaybıyla halka açıldıktan sonra satışlarını dört katına çıkardı.

george h.w. bush, 1990'da Beyaz Saray'daki basın brifing odasında bir basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlarken podyuma çıkıyor. "width =" 1024 "height =" 678 "data-recalc-dims =" 1 ” />

Shutterstock

George H.W. Bush pragmatizmi ile ünlüdür. O kadar temkinli bir kişilik olduğu için Bush'un da maceracı bir tarafı olduğunu bilmek şaşırtıcı olabilir – ve hiçbir yerde hava dalışı tutkusundan daha belirgin değildi. Genç bir adam olarak Bush, II. Dünya Savaşı'nda savaş pilotu olarak görev yaptı. 1944'te vuruldu ve güvenliğe paraşüt yapmak zorunda kaldı. Bu deneyimden sonra, Bush bir gün eğlenmek için bir uçaktan atlamaya söz verdi. Sonunda 1997'de 72 yaşında yaptı – sonra tekrar 75, 80, 85 ve 90. doğum günlerinde. 2018'de öldüğü zaman, Bush toplam sekiz paraşüt atlaması yapmıştı.

90'lı yıllardaki başkan bill clinton "width =" 1200 "height =" 804 "data-recalc-dims =" 1 ” />

Shutterstock

Bill Clinton Beyoncé Eminem Lady Gaga ve Billie Eilish düşündüğünüzden daha fazla. Amerika Birleşik Devletleri'nin 42. başkanının sadece bir Grammy ödülü değil, iki tane var. Clinton yetenekli bir saksafon oyuncusu olmasına rağmen – ilk başkanlık kampanyasının en unutulmaz anlarından biri 1992'deki Arsenio Hall Show 'daki performansıydı – bir müzik kategorisinde kazanmadı. Daha ziyade 2003'te Anlatmak İçin Çocuklar için En İyi Konuşulan Kelime Albümü kazandı Kurt Parçaları Peter ve Kurt 'un yeniden yazımı ve 2004 yılında Hayatım otobiyografisi. Diğer iki başkanın da En İyi Konuşulan Kelime Albümü için Grammy ödülleri kazandığını belirtmek gerekir: Barack Obama iki kez kazanan ve Jimmy Carter üç kez kazanan.

 Eski Başkan George W Bush "width =" 1024 "height =" 668 "data-recalc-dims =" 1

Shutterstock

Başkan olmadan önce, George W. Bush bir amigo, kardeşlik kardeşi, bir petrolcü, bir profesyonelin sahibiydi beyzbol takımı ve bir vali. Bir tomurcuklanan sanatçıdan tam olarak beklediğiniz profil değil. Yine de, sanatçı tam olarak Bush'un haline geldi. 2009 yılında görevinden ayrıldıktan sonra Bush resim yapmayı öğrendi. Başlangıçta yeni hobisini bir sır olarak saklasa da, şimdi başkalarını yeni şeyler denemek için benzer şekilde ilham alacağı ümidiyle açıkça paylaşıyor. 2017'de Amerikan gazilerini tasvir ettiği çizdiği bir portre kitabı olan Cesaret Portreleri bile yayınladı.

 Barack Obama Amerikan bayrağını sallıyor "width =" 1200 "height =" 800 "data-recalc-dims =" 1

Shutterstock

Barack Obama'nın kasnaklara olan sevgisi iyi belgelenmiştir. 2009 yılında göreve başladıktan sonra, baş komutan Beyaz Saray tenis kortunda tenis ya da basketbol için kullanılabilecek şekilde değiştirildi. Ve onu sadece arkadaşları ve çalışanları ile değil, aynı zamanda kabine üyeleri de dahil olmak üzere siyasi müttefikler ve düşmanlarla efsanevi pikap oyunları için kullandı. Ama bilmediğiniz şey Obama'nın basketbol tutkusunun gençliğine dayanıyor olmasıdır. Evet, "Barry" Obama, lise takımında, kendilerine "Rat-ballers" adı verilen ve Obama'ya, sevdiği uzun menzilli atlama atışları nedeniyle "Barry O'bomber" lakabını veren bir grup arkadaşıyla oynadı.

Donald Trump tokalaşırken "width =" 1200 "height =" 801 "data-recalc-dims =" 1 ” />

Shutterstock

Başkanlar çok fazla el sıkışmalı. Bölge ile birlikte geliyor. Ancak mevcut başkan elinden geldiğince kaçınır. Aslında, bir zamanlar ona "barbar" bir gelenek olarak adlandırdı. Çünkü Donald Trump kendi kendini tanımlayan bir germafobdur. Bildirildiğine göre, Trump gün boyunca "olabildiğince çok kez" ellerini yıkar, insanlardan bir toplantı sırasında öksürürlerse odadan ayrılmalarını ister, kontaminasyonu önlemek için doğrudan bir bardaktan bir samandan içer ve Başkanın yemeklerden önce veya isteksiz el sıkışmalar arasında kullanabilmesi için her zaman el dezenfektanı taşımaya yardımcı oldu.

Alex Daniel tarafından ek raporlama .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here