İzci Ateş Çeşitleri Hakkında Biraz Bilgi Paylaşıyım Dedim Arkadaşlar Daha Fazla Bilgi İçin Yorum Yapabilirsiniz Sizde Bildiklerinizi Yorumlarda Bizimle Paylaşın

İzci Ateş Çeşitleri Yıldız Ateşi

YILDIZ ATEŞİ Sürekli odun toplamaktan kaçınmak için, ateş iyice közlenir ve daha sonra uzun odunlar birbirlerine dik olacak şekilde ateşe atılır. Ortada bir yıldız oluşturmak için kalın dallar yerleştirilir. Ateşin kalbi yıldızın merkezindedir. Dalların uçları yanarken, yanmamış parçalar ateşe doğru itilir. Ateşin etrafında otururken genellikle tercih edilen bir çeşittir.

İzci Ateş Çeşitleri

İzci Ateş Çeşitleri Çadır Ateşi

Yakacak odun çadır şeklinde istiflenir. Ateşin yakılacağı yerin ortasına bir avuç boşluk yerleştirilir ve etraflarına küçük çalılar dikkatlice yerleştirilir, uçları bir Hint çadırının tepesidir. Çok çabuk yanan ve çok fazla ısı veren bir ateş türüdür. Odun çok çabuk bittiği için kısa sürede yakılması gereken bir ateştir. Böyle bir yangın, kısa ömürlü olmasına rağmen çok fazla ısı vermesine rağmen, çay suyunu kaynatmak veya kızartmak için hızlı ve uygun alevler sağlayacaktır. Genel olarak, ıslak ürünler de kuru ve ılık olarak yakılır.

Çadır Ateşi

İzci Ateş Çeşitleri BALKON ATEŞİ

Ateşin kalbi ortada kalacak şekilde iki kalın ağaç paralel olarak yerleştirilir. Üçüncü kalın bir ağaç, ikisinin üzerine paralel olarak yerleştirilir. En uzun yanan ateş türlerinden biridir. Daha fazla ısıtmak istiyorsanız, ateşin arkasında ısıyı yansıtacak bir duvar inşa edebilirsiniz.

İzci Ateş Çeşitleri

İzci Ateş Çeşitleri Nöbet Ateşi

Balkon Ateşi kurulur. Alevler mümkün olduğunca küçük tutulur; Közlerde yıldız şekilli bir ağaç da tutulur. Uç yandığında ateşe doğru itilir. Nöbet ateşi, acil durumlarda ve nöbet değişiminde tüketilebilecek şekilde tutulur. Gerekirse, kuru odun yansıtıcı bir ateş yardımı ile etrafta tutulmalıdır.

İzci Ateş Çeşitleri Ocak Ateşi

Soba, yemek pişirmek için kullanılan bir yangın türüdür. İki büyük kaya, ateşin kalbi ortada kalacak şekilde tencerenin üstüne yerleştirilir. Odun hava deliklerini engellememeye dikkat ederek zamanla paralel olarak beslenir. Taşta olduğu gibi büyük odunlarda da kullanılabilir. Ancak, zaman içinde yanacakları için periyodik olarak değiştirilmelidirler. (Ocaklar aşağıdaki bölümlerde incelenecektir.)

Ocak Ateşi

Yansıtıcı Ateş

Islak ahşabı kurutmak için kurulur. Yanan ateşe karşı 2 ağaç dikilir. Yere paralel ıslak odun, eğilerek dikilen ahşaba dik şekilde ekilir. Islak nesneler kurutma için bu ağaçların üstüne yerleştirilebilir. Barınak inşa edildiğinde barınak kapısı ve reflektör arasında yangın yanarsa, barınağı ısıtmak ve barınağı ısıtmak da mümkündür.

izci Ateşleri

Piramit Ateşi

Kamp Ateşi, kampların son gecesidir. Boyutları birbirine yakın en kalın 2 ağaç seçilir ve yere paralel olarak yerleştirilir. Ardından sonraki 2 kalın ağaç, üstlerine, köşelere yerleştirilir, böylece onlara dik olurlar. Bu şekilde, ahşap belirli bir yüksekliğe ulaşana kadar istiflenir. Orta boşluk dallar ve dallarla doldurulur. Yangının uzunluğu kullanılan odun miktarına bağlı olarak değişebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here