Rap Nedir ?

0
28
Rap Nedir ?

Rap Nedir ?

Rap (bilinçli bir Sanat Okulu olarak), reggae, funk ve dub müziğinde bulunan kızartma, cazla ilgili performans şiirinden (Langston Hughes’un albümü weary Blues önemli bir örnek; Beats da dikkate değer), radyo DJ patter ve onlarca çalma geleneği ile karıştırılmış bir varyasyon olarak başladı.

Diğer selefler arasında blues kayıtları ve James Brown ve Parlamento gibi sanatçıların çalışmaları konuşuyordu. Özgün rapçiler muhtemelen (örneğin, Scott gibi) ikincisi 1960 ve erken 1970’lerde kayıtları ile Heron-Heron ünlü “Devrim Ay’a” ve “Whitey” Yayınlanmış Olacak Değil, ama biraz daha sonra (Törenlerinin Usta””) ÜDS dans müziği ve kulüp DJ’ler tarafından oluşturulan yener üzerinde doğaçlama kafiyeli olur Son Şairler ve Gil Scott olduğu söylenebilir.

Erken rap sık övünür sadece bir dizi vardı, ya da diğer MCs sahne almaya çalışır. Ayrıca rap katkıda önceki formlar için hip hop müzik köklerini görün. Büyük bir etiket üzerinde yayımlanan ilk çağdaş hip hop şarkı 1979’ın “Kral Tim III (kişilik Jock)” Fatback Grubu tarafından (rapçi Kral Tim III featuring) oldu. Sugarhill Çetesi aynı yıl “rapçi Delight” (Chic’in “Good Times” I temel alan) ile büyük bir hit haline geldi ve yeni doğan tür için baraj kaplarını açtı. 1980’de Blondie, bir pop şarkısında bir rap dizisine sahip olan ilk eylemlerden biri oldu ve #1 hit “Rapture” ile sonuçlandı.”

Rap Nedir ? Soyundan Gelenler ve Etkileri

Rapping, hip hop’un dört unsurundan biridir: MCing (rap), DJing (karıştırma, kesme ve çizilme), grafiti (etiketleme) ve breakdancing. Bununla birlikte, rap tarihi boyunca, rap/rock veya rap/metal olarak da bilinen rapcore’u kullanan yeni müzik stilleri geliştirildi, ilk olarak crossover pioneer Run – DMC’NİN 1986’da Aerosmith ile yaptığı işbirliği ile tanıtıldı. Bazı alternatif rap, ana akım hip hop müziği ile müzikal olarak çok az şey yapıyor. Genellikle tuhaf sesler ve canlı şarkı sözlerinden oluşan soyut hip-hop, büyük ölçüde yeraltında gelişti. Amerika Birleşik Devletleri dışındaki müzik rap stilini aldı ve tamamen farklı unsurlarla harmanladı. Japon dans müziği, örneğin, genellikle tamamlayıcı veya şarkı parçaları kırmak için rap kullanır, enerjik ritimleri ve temiz ayarlanmış iyimser temalar içeren sözleri ile, sıcak synths. Rap, Birleşik Krallık’ta anında popülerdi, belki de dub ve reggae toasting’in büyük popülaritesine dayanıyordu. MCs ayrıca Jungle ve UK Garage etkinliklerinde bir Fikstür oldu, Garaj son Dalı iken, kiri lakaplı, rap odaklanmıştır, böyle Dizzee Rascal ve Wiley gibi rapçiler yıldız yapma.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here