İmdb Yüksek İzlenmesi Gereken En İyi 30 Türk Filmi Listesi İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri Meraba Arkadaşlar Bu Yazımda Sizlere Küçük Bir Derleme Yaptım Umarım Hoşunuza Gider Yorumlarınızı Bekliyorum

1. Hadi Be Oğlum (2018)  

imdb 7.1

Hadi Be Oğlum(2018)   İzlenmesi Gereken En İyi 30 Türk Filmi

Bir balıkçı olan Ali, hayatını küçük oğlu Efe’ye adadı. Efe, bu hayatta olan Ali’nin tek oğluydu. Efe diğer çocuklardan farklıdır. İletişim problemi olan Efe, gülüp oynayabileceği ve duyduğuna tepki verebilecek bir çocuk değildir. Ali, oğluyla bağ kurmaya çalıştığında, kendisiyle istişare halinde birçok engelle karşılaşır ve Ali’nin en büyük arzusu, oğlunun onu anladığını bilmektir. Arsa, oğlunu sevgiyle seven bir babanın etrafında gelişir, ancak babasının, annesinin ve sevdiği kadının hatıralarının yükünü taşıyan, onunla ve sevdiği kadınla iletişim kanalları oluşturmak için birçok mücadeleden geçer.

Fragman

2. Vizontele (2001)

imdb 8.0

2. Vizontele (2001)
İzlenmesi Gereken En İyi 30 Türk Filmi

Film, televizyonun 1974 yılında Güneydoğu Anadolu’daki küçük bir köye tanıtımıyla ilgili. Trajik bir dil kullanarak, köyün aptalı olan Emin ve köyün belediye başkanı olan Nazmi’nin çabalarını anlatıyor. Emin ve Nazmi, köylerinde televizyon yayınına başlamaya ve bu süreçte çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalmaya çalışıyor.

Fragman

3.Ayla (2017)

imdb 8.5

 Ayla (2017) 
İzlenmesi Gereken En İyi 30 Türk Filmi

1950’de, Kore Savaşı’nın tahribatının ortasında, Çavuş Süleyman, yarı donmuş bir kıza, anne-babası olmadan ve görünüşte yardım almadığında tökezledi. Çılgınca, korkmuş ve ölümün eşiğinde, bu küçük kız, kendisini kurtarmak için kendi hayatını tehlikeye atan Süleyman’ın kalbini yakalar, ordusuna gizlice sokar ve zarar görmez. Adını bilmediği ve onunla iletişim kuramadığı Süleyman, Ayla’yı, tanıştığı kader gecesi anımsatan olarak adlandırır. İkisi anında ve ayrılmaz bir bağ kurar ve Ayla, neredeyse hiç çaba sarf etmeden, savaşın tutuşunda Türk tugayına esrarengiz bir neşe getirir. Ancak savaş sona erdiğinde Süleyman’ın tugayına, eve dönecekleri söylenir. Süleyman, Ayla’yı terk etmeye tahammül edemez ve yetkisi dahilinde onu yanına almak için her şeyi yapar. Tekrarlanan başarısızlıktan sonra, Ayla’yı bir yetimhaneye vermek zorunda kalır, ancak bir gün onunla tekrar bir araya gelme umudundan vazgeçmez. İkisi bir araya gelecek mi?

Film geçen yüzyılın ellilerinde yer alıyor. Kore Savaşı’nın ortasında, BM Birleşmiş Milletler Tugayından Çavuş Süleyman küçük bir Koreli kız bulur. Çok zayıf, şok olmuş ve ailesinin nerede olduğunu bilmiyor. Adam bebeği kurtarmaya karar verir ve onu ordu üssüne götürür. Askerler onunla iletişim kuramıyor çünkü dili bilmiyorlar. Ancak, kız hemen düşmanlıklardan tükenmiş askerler için bir çıkış olur. Onlara gerçek neşe getiriyor ve herkes onunla ilgileniyor. Ancak savaş yavaş yavaş sona eriyor, yani Süleyman’ın eve dönmesi gerekiyor.

4. Ikimizin Yerine (2016)

imdb 6.2

 4. Ikimizin Yerine (2016) 
İzlenmesi Gereken En İyi 30 Türk Filmi

Çiçek, küçük bir kasabada büyümüş bir kızdır. Cevapları olmadan kendi hayatı hakkında pek çok sorusu var. Daha sonra edebiyat öğretmeni Doğan, hayatını değiştirdi.

5. Kardeşim Benim (2016)

imdb 6.0

 5. Kardeşim Benim (2016) 
İzlenmesi Gereken En İyi 30 Türk Filmi

İki kırgın, şarkıcı kardeş, Urla’da bir düğünde şarkı söyleyecek olan rızasını yerine getirmek için ölü babalarının eski arabalarıyla bir yolculuğa çıkarlar.

İki ünlü kardeş, Hakan ve Ozan’ın arkadaşı Tato öldü. İki gün sonra, Hakan’ın düğünü yapıldı, ancak son görevlerini yerine getirmek için bir arkadaşının evine gittiler. Hakan, Rize’nin önde gelen çay tüccarlarından Muzaffer’ın kızı Didem ile evlenecek. Muzaffer bu evliliğe bir tepki çünkü Hakan ünlü bir şarkıcı. Kendisini Karadeniz’de Ege’den Orta Anadolu’ya, sınırlarının ötesinde yetmezmiş gibi ve yolculuğun sonunda sürprizlerle dolu buluyorlar.

6. Iftarlik Gazoz (2016)

imdb 7.5

 6. Iftarlik Gazoz (2016) 
İzlenmesi Gereken En İyi 30 Türk Filmi

1970’lerin başında Adem ailesiyle birlikte Ege köyünde yaşayan bir çocuktur. İlkokulu yeni bitirdi ve yaz tatilindeyken çalışmak istiyor. Ailesinden, Ciber Kemal adında bir soda pop satıcısı için çalışma izni aldı. Ancak Ramazan yeni geldi ve Adem çalışırken hızlı yapmak istiyor. Ancak sıcak yaz gününden dolayı halüsinasyonlar görmeye başlar. Adem’in en uzun günü olacak gibi görünüyor.

7. Niyazi Gül Dörtnala (2015)

imdb 4.5

 7. Niyazi Gül Dörtnala (2015) İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

Bir veteriner hekim olan Niyazi Gül, sessiz bir hayat olarak gördüğü şeye liderlik eder. Üniversite öğrencilerine veterinerlik bölümlerinde öğretim ve Hediye asistanının yardımı ile eksik maddeyi arayarak büyükbabasından verilen sihirli bir formüle ayırıyor. Ancak zahmetli aşıklar Sultan ve Rıza, atlarıyla yarışmaya ve Niyazi’nin hayvanlar için iksirini duymaya karar verdiğinde işler karmaşıklaşmaya başlar. Eksik malzemeyi bulma görevinde Niyazi, kendisini sürprizlerle dolu aksiyon dolu bir maceraya attığını fark etti.

8. Senden Bana Kalan (2015)

imdb 6.6

 8. Senden Bana Kalan (2015) İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

Ebeveynlerini çocukluğundan beri kaybeden genç bir çocuk, büyükbabasının servetinin varisiydi ancak bir köyde bir süre yaşamak zorunda olduğu bir şart var, aksi halde hayır kurumuna bağışlanacak. Özgür o köye gider ve Elif adında bir kıza rastlar …

9. Bir Varmış Bir Yokmuş (2015)

İmdb 5.6

9. Bir Varmış Bir Yokmuş (2015)İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

Bir gece, Nehir (Melisa Sozen) bütün gece şarkı söyleyen birine rastlar. Bu gizemli müzisyenin peşine düşecek kadar çok dinlediği şeyleri seviyor.

10. Arif V 216 (2018)

İmdb 7.3

 10. Arif V 216 (2018) İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

8 yıl sonra, Arif’in GORA gezegeninden eski arkadaşı 216, Dünya’ya bir ziyarette bulunuyor. 60’ları ziyaret edecekleri bir arayışa giriyorlar.

11. Delibal (2015)

imdb 6.8

 11. Delibal (2015) İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

İki gencin duyguları ve hayalleriyle mücadele ettikleri, kariyer, aile baskıları ve geleceğin neler taşıdığını bilmediği bir aşk hikayesi. Füsun başarılı bir kariyere sahip, ancak psikolojik bir bozuklukla mücadele eden bir müzisyen olan Baris’e düşmekten yardım edemeyen mükemmel bir öğrencidir. İkisi yaklaştıkça birbirlerinin özelliklerini benimsemeye başlıyorlar, ancak gittikçe artan bir şekilde birbirlerine bağımlı olmak, ilişkilerine zarar verdiğini kanıtlıyor.

Fragman

12. Mucize (2015)

imdb 7.7

 12. Mucize (2015) İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

1961’de batıdan gelen öğretmen Mahir uzak doğuda, okulu bile olmayan bir köye yerleştirilir. Elbette, Mahir durumdan gerçekten memnun değil, ancak tek şartı: kızlar da okula gitmeli. Aziz … Aziz, 34 yaşında, evli değil, ne okuyamıyor ne de yazamıyor. O devre dışı. Ama birlikte okul yaparlar. Ne sakatlık, ne de yoksulluk, ne de farklı diller veya diğer kültürler sorun değil. Ama sonra kar yağar ve Aziz köyünün kaderi ile çocuklar ve öğretmen yalnız kalır …

Fragman

13. Incir Reçeli 2 (2014)

İmdb 6.1

 13. Incir Reçeli 2 (2014) İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

Özgün İncir Reçeli’nde sevdiği kadını kaybettikten sonra, Metin (Halil Sezai Paracikoglu) kendini yalnız başına ciddi buluyor. Hayatı bir barda tekrarlayan bir şarkı turu ve kaybettiği her şey için kederlidir. Yani, Gizem hiçbir yere görünmüyor … Gizem, en azından bir kişi için bir kişi olması gerektiğini söyler. Bu kadar acı ve yalnızlık içinde olan bu iki kişi birbirlerini iyileştirebilecek mi? Halil Sezai Paracıkoğlu’nun şarkılarıyla yankılanan Fig Jam 2, hem çağdaş bir aşk hikayesi hem de hayata yeniden bağlanma hikayesi …

14. Anadolu Kartallari (2011)

imdb 6.2

 14. Anadolu Kartallari (2011İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri)

Türk Hava Kuvvetleri yüzüncü yılı için hazırlanan film, Konya’daki hava üssünde bulunan Türk Hava Kuvvetleri işbirliğiyle çekildi. Bazı hava sahneleri dikkat çekiciydi.

Fragman

15. Gulyabani (2014)

İmdb 3.2

 15. Gulyabani (2014) İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

Güneş, Duygu, Aslı ve Yasemin, fantastik bir konu olan bir senaryo yazmak için ormandaki bir av evine giderler. Mekanın ruhunu keşfetmeye çalıştıklarında ummadıkları şeyler hayata geri dönecek. Gulyabani bir kadından duydukları efsane ilk başta onlara boş geldi. Yaşadıkları olayların o bölgede Gulyabani’yi uyandırdığını fark edecekler.

16. Hadi Insallah (2014)

imdb 5.5

16. Hadi Insallah (2014)İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

PuCCa bir yayıncıdır. Yeni bir işe başvurduğunda, bir erkekle tanışır.

17. Aile Arasinda (2017)

imdb 7.8

17. Aile Arasinda (2017)İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

21 yıl süren ilişkileri aynı gün sona eren nevrotik Fikret ve lokali şarkıcı Solmaz komik bir tesadüfle karşılaşıyor. Solmaz’ın kızı Zeynep sevgilisiyle Adana’dan evlenmeye karar verdiğinde, her zaman korkulan Fikret hayatının rolünü oynamak zorunda kalıyor. İlk önce aile içinde tutulmaya niyetli olan düğün, damadın akrabalarının ısrarı üzerine çok daha büyük bir olay olur. Kahramanlarımız, silah taşıyan ve bir kebap restoran zincirine sahip olan ve düğünü tatsız bir şekilde gören geleneksel Adana ailesi ile görüşebilir mi?

18. Tamam miyiz? (2013)

imdb 7.1

 18. Tamam miyiz? (2013) İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

Alzheimer’ı olan eski bir pop şarkıcısı, eski evine geri döndü; eski harabe hayatından sorumlu tutan ablasıyla uğraşmaya çalışırken eski ünlerini ve servet merdivenlerini tırmanma günlerini hatırlıyor.

19. Benim Dünyam (2013)

İmdb 7.6

 19. Benim Dünyam (2013) İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

Ela 2’de ciddi bir hastalık yüzünden görme ve duyma yeteneğini kaybetti. Sonra, evcilleşmemiş davranışlarından dolayı ailesinin tam bir hayal kırıklığı oldu. Fakat ortodoks olmayan bir öğretmen, kendisini iyileştirirken Ela’yı eğitmek için hayatlarına girdikten sonra her şey değişti.

20. Kaybedenler Kulübü (2011)

imdb 7.6

İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

1990’ların ortalarında Kaybedenler Kulübü (Kaybedenler Kulübü) adlı radyo programına ev sahipliği yapan Kaan ve Mete, şovlarının anında gerçekleşmesiyle günlük yaşamlarıyla başa çıkmak için mücadele ediyor. Kaan hayallerinin kızı Zeynep’le tanışıyor, ancak şovun tartışmaya yol açmaya devam etmesi ve İstanbul’un her kesiminden taraftar çekmeye devam etmesiyle ilişkileri baskı altında

21. Sümela’nin Sifresi: Temel (2011)

İmdb 3.8

 21. Sümela'nin Sifresi: Temel (2011)İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

Sümela’nin Şifresi: Temel 2011 komedi filmi. Temel, Karadeniz’in yerel ve kişisel karakterlerinden biri.

22. Romantik Komedi 2: Bekarliga Veda (2013)

İmdb 5.2

İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

Didem, Esra ve Zeynep en iyi üç arkadaşız. Sadece didem bekar kaldı. Esra, Mert’le düğünü için hazırlanıyor. Zeynep, Ergün ile evlidir. Didem, erkek arkadaşı Cem’e kitaplardan birini “evliliğe giden yol” olarak okuduğu konusunda birçok strateji deniyor. Fakat başarılı olamadı. Bir teklif bekliyor ama yapmıyor. Erkek arkadaşı Cem’in bir filmde rol oynamaya başladığını ve Gözde adında muhteşem bir kızla oynadığını öğrendiğinde. Didem delirir ve kıskanır ve her hareketinde Cem’i izlemeye başlar. Cem ve en yakın arkadaşlarının Mert için bir Bekarlığa Veda Partisi düzenlemek için yalan söylediklerini keşfeder. Bekarlığa veda partisi her çiftin birçok sürprizleri yaşıyor ve orada eğlenceli kısmı başlıyor.

23. Romantik Komedi (2010)

İmdb 5.3

İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

Bir lojistik firmasında çalışan Esra, aynı evde en iyi arkadaşı Didem ile birlikte yaşıyor. Bir başka en iyi arkadaşı Zeynep’in düğününde, hiç istemediği bir hayatı sürdürdüğünü anladı. Ertesi günden itibaren yeni bir hayata başlamaya karar verir ve işinden ve erkek arkadaşından ayrılır. Kararını kutlamak için geceleri Didem ile dışarı çıkıyor. Sarhoş olan Esra, gecenin sonunda kendini birinin arabasında ve bazı yabancıların kollarında bulur. Esra ve Didem şaşırtıcı bir şekilde o gece tekrar tanıştıkları erkeklerle bir araya gelecekler.

24. Neşeli Hayat (2009)

İmdb 6.1

 24. Neşeli Hayat (2009) İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

Rıza Senyurt, Noel zamanında dünyanın en sıkıntılı Noel Baba’sıdır. Birincisi, Noel Baba’nın kim olduğunu bilmiyor. Ancak sahte veya gerçek olsun, o şimdi Noel Baba. Bütün dünyanın yükünü omuzlarında taşıyan Noel Baba sonunda bir ipucu bulur. Düğüm yaptığımız hayat, çocukların inandığı yalanlardan daha gerçek değildir.

25. Issiz Adam (2008)

İmdb 6.8

İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

Yaşamları modern yaşam tarzlarıyla tecrit edilmiş olan insanları anlatır; Aynı zamanda bu filmin beslendiği Yemekler, anneler, eski şarkılar ve sevgidir.

26. Babam ve Oğlum (2005)

İmdb 8.3

 26. Babam ve Oğlum (2005) 
İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

Sadik, bir üniversite öğrencisi olarak politik olarak aktif olan ve 70’lerde sol muhabir bir gazeteci olan asi gençlerden biri, babasının ziraat mühendisi olması ve bir Ege köyündeki aile çiftliğinin kontrolünü ele geçirmesine rağmen. 12 Eylül 1980’in şafağında, acımasız bir askeri darbe ülkeye çarptığında, herhangi bir hastaneye veya bir doktora erişim sağlayamazlar ve karısı tek çocukları Deniz’i doğururken ölür. Uzun süren işkence, yargılama ve hapis cezası süresinden sonra Sadık, 7-8 yaşlarında olan Deniz ile köyüne döner, babası Hüseyin ile bazı şeyleri düzeltmenin zor olacağını bilerek.

27. Ailecek Saskiniz (2018) İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

İmdb 6.4

 27. Ailecek Saskiniz (2018) İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

Ferhat, babasının şirketini ele geçiren şımarık bir adam. Ferhat’ın sağ eli çocukluk arkadaşı, şirketin finans yöneticisi Gökhan. Çalışanlarına karşı çok kibar değiller. Bir gün restoran sahibi ile arkadaş olacaklar. Ferhat, restoran sahibinin kızı Elif’e aşık olur. Ancak Elif, hassas ve saf bir genç kız değildir. Kariyeri, zor karakteri ve özel eğitimler ve üstün hizmetlerle dolu zekasız zekası, Ferhat’ı çok daha zorlaştıracak.

28. Dedemin Insanlari (2011) İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

İmdb 8.0

 28. Dedemin Insanlari (2011) İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

Grandpapa ve ailesi, yalnızca yedi yaşındayken nüfus değişimi sırasında topraklarından kopmuştu, Girit’ten göç etmek zorunda kaldılar. Büyükler en büyük arzusu ölmeden önce doğum ülkesini görmektir. Bu özlem onu ​​sık sık mektup içeren şişeleri Ege’ye düşürmesini sağlar. FILM, on yaşındaki bir çocuğun ve küçük bir kasabanın büyükbabasının gözüyle bir ailenin ve ülkesinin muhteşem dönüşümünü anlatıyor. Kalabalık ve sıcak Ege’deki insanlar hakkındaki bu hikaye, bir kez daha nüfus değişimini, diğerinin ne anlama geldiğini, nereye giderseniz gidin, isyanlar, sayısız azınlıklar ve her iki tarafın herhangi bir yerinde olma yeteneğini yaşayacaksınız.

29. Kaçma Birader (2016) İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

İmdb 7.0

 29. Kaçma Birader (2016) İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

Orta Anadolu’da yaşayan bir ailenin komedi macerası. Kayıp oğullarından sonra İstanbul’a gidiyorlar.

30.Deliler Fatih’in Fermanı (2018)

imdb 5.7

 30.Deliler Fatih'in Fermanı (2018)İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

Garip bir şekilde giyinmiş korkusuz, Osmanlı ordusunun adamları acımasız Vlad’a karşı savaşıyor.İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

Fragman

İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri,İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri,İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here