En İyi Türk Filmleri Merhaba Dostlar bu yazımda sizlere kesinlikle izlenmesi gereken iEn İyi Türk filmlerinden bahsedicem.Tahmin ettiğim kadarıyla çoğunuz bu filmleri izlediniz ama belki aramızda izlemeyenler vardır yada izlemek için film arayıpta bulamayan filmin adını unutanlar için bu listeyi sizlerle paylaşıyorum Hadi başlayalım Ozaman 🙂

1.Hababam Sınıfı – Imdb (9.5) Almış

İzlenmesi Gereken En İyi Türk Filmleri Listesi - İmdb Yüksek

1.Hababam Sınıfı - Imdb (9.5) Almış

Ertem Eğitilmez’in 1975 Yılında çıkardığı film herkesin gönlünü fethetti yönetmen öyle bir film çıkarmıştı ki bu filmde bir sınıf dolusu haylaz öğrencinin hikayesini anlatıyordu. Ne kadar haylaz olsalarda dostlukları bakiydi ve bu yüzden seyircininde ilgisini çektiler.Film aslında Rıfat ılgazın yazarı olduğu hababam sınıfı romanından esinlenmiştir.film içinde hem eğlence hem üzün dolu sahnelerle tam bir baş yapıttır izleyeni tekrar izlettiren bir filmdir.

2.Tosun Paşa – Imdb (9.1) Almış

2.Tosun Paşa  - Imdb (9.1) Almış

 Filmdeki Olay XIX. yy. Mısırda Geçer Tellioğuları ve Seferoğulları adlı iki aile, İskenderiye Bölgesinin en Kıymetli yeri olan Yeşil Vadi için Aralarında kıyasıya bir mücadeleye girmişlerdir. Vadinin Kimin Olduğuna Devlet adamları bile karar veremez ve Tellioğuları ve Seferoğulları aileleri Yeşil Vadi’yi elde etmek için İskenderiye bölgesinin en büyük devlet memuru olan Daver Bey’in kızı Leyla’yı almak için Kırankırana bir mücadeleye girerler. Daver Bey Leyla’yı Seferoğullarına vermeye karar vermiştir.

Bu durumda Tellioğulları daha büyük bir torpil için evin uşağı olan Şaban’ı Kahire sarayının en rütbeli ve en Cesur paşası olan Tosun Paşa olarak tanıtırlar.

Tosun Paşa kılığındaki Şaban Tellioğullarının en büyük Erkek Çocuğu Lütfü’nün yakın arkadaşı gibi davranıp, Yeşil Vadi ve Daver Bey’in kızı Leyla’yı Tellioğullarına kazandıracağına Leyla’ya kendisi aşık olur ve herşeyi eline yüzüne bulaştırır.

Sonuçta işler Arap saçına döner ve gerçek Tosun Paşa, Kahire sarayından gelir. Gerçek Tosun Paşa ,Yeşil Vadiye el koyar ve Daver Bey’in kızınıda alır. Neticede bu olaydan ötürü kellelerini bile zor kurtaran Tellioğulları ve Seferoğulları hayatta kaldıklarına bile şükreder bir hale gelirler. Herkesin gözünde Şaban Suçlu Olur Ve Film Burda Biter.

3.Züğürt Ağa – Imdb (8.8) Almış (En İyi Türk Filmleri)

 3.Züğürt Ağa - Imdb (8.8) Almış

Bir Köyün Ağasının Köyde’ki itibarını kaybetmesi sonucu istanbul’a göç etmiştir köyde hiç kimsesi kalmamış ağanın durumunu anlatmaktadır.kimi sahnesi hüzünlü kimi sahnesi ise komik olan filmi izlerken hem ağlayıp hem gülüceksiniz filmin teması ise taktire şayandır gerçekten.

4.Kibar Feyzo – Imdb (8.7) Almış (En İyi Türk Filmleri)

4.Kibar Feyzo - Imdb (8.7) Almış

Kibar Feyzo askerden döndükten Hemen sonra Gülo’yu İstemeye Gider. Köyde Gülo’ya başka İsteyenlerde olduğu içinGülo’nun babası başlık parasını açık arttırmaya koymaya Karar Verir. Ve on bin peşin, on bin senet karşılığında Gülo, Feyzoyla Evlenir. Feyzo borcunu ödemek için Şehre gidip çalışmaya başlamıştır. Şehirden her döndüğünde köylülere artık şehirlerde ağalık düzeninin olmadığını, Anlatır Her Geldiğinde Farklı Farklı İcatlar Getirir Köye. Ve Bu Duruma Sinir Olan Ağa Feyzonun Üstüne Oynar Ve Bu Duruma Karşı Feyzoda Ağaya Savaş Açar. Film Genel Olarak Komik Bir Filmdir. Ama Gerçek Hayyattan Kesitler Barındırmaktadır.

5.Çöpçüler Kralı – Imdb (8.7) Almış

5.Çöpçüler Kralı - Imdb (8.7) Almış

Zabıta memuru Olan Şener Şen ,görevinin verdiği yetkileri Hor Kullanarak esnafın ve çöpçünün üzerine Çok Gider.Aynı mahallede oturmakta olan Hacer ise temizlikçilik yapmaktadır .Hacer’e aşık olan zabıta memuru ,annesinin tepkisiyle karşılaşır. Mahallenin çöpçüsü Olan Apti de Hacere aşıktır ama parası yoktur. Bir gün yalnışlıkla girdiği gazino, kötü şansını bir anda değiştirir. Ve Aptinin Hikayesi Baştan Yazılır. Film Gerçke Hayattan Kesitlerle Birlikte TrajiKomik Bir Filmdir

6.Kapıcılar Kralı – Imdb (8.5) Almış (En İyi Türk Filmleri)

6.Kapıcılar Kralı - Imdb (8.5)  Almış

Saf görünüşlü ancak Tilki gibi kurnaz ve işini Çok İyi Bilen bir kapıcının apartmanda Oturan Kişilerle olan renkli Ve Eğlencili ilişkilerini anlatan komedi Filmidir. Seyid Yeterince Büyük bir apartmanda kapıcılık Yapmaktadır. Yönetici ile arasını iyi Tutan Seyid, apartmanda olup bitenleri lehine çevirmeyi ve yerini sağlama almayı becerir. Zamanla apartmandaki tüm olaylara hakim olan ve daire sakinlerini parmağında oynatan kapıcı, kısa zamanda Parayı Bulur. Film Tam Bir Komedi Filmidir. Hızlı Diyologların döndüğü filmde kendinizi filmden alamayabilirsiniz. 🙂

7.Nefes: Vatan Sağolsun – Imdb (8.1)

“Nefes : Vatan Sağolsun”, Filmi   2365 metre yükseklikte Olan Karabal Jandarma Karakolu’nu korumakla görevlendirilmiş bir yüzbaşı komutasındaki kırk askerin hikayesidir.

Büyük çaplı bir sınır ötesi Olan operasyonun başlamasıyla, telsiz röle istasyonunun bulunduğu Karabal Jandarma Karakolu’nun önemi daha da artmıştır. Çünkü operasyona katılan birliklerin haberleşmesi artık bu röle istasyonu ile sağlanacaktır. Güneydoğudaki Irak sınırına yakın bir ilçedeki Komando Tugayı’nda görevli Yüzbaşı ve emrindeki askerler, tipi ve karla savaşım ederek iki gün devam eden intikalin arkasından karakola ulaşırlar.

Karakol’da bulunan Jandarma askerleri ile beraber geçirdikleri günlerde acıyı, sevinci ve hasreti paylaşırlar; son güne kadar karakolu ve telsizi koruma görevlerini yerine getirmek için Sonuna Kadar Mücadele Ederler.

En İyi Türk Filmleri En İyi Türk Filmleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here